Fejkova konkurenční doložka je skandál, myslí si šéf Senátu - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Fejkova konkurenční doložka je skandál, myslí si šéf Senátu

21. června 2011, 21.33 | PRAHA | Podpis konkurenční doložky, díky které dostane odcházející ombudsman Českých drah (ČD) Petr Fejk peníze ve výši svých devíti platů, což znamená přibližně 2,5 milionu korun, označil v úterý předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) za skandální.

 

Nelíbí se mu, že Fejk ji navíc podepsal při odchodu z funkce.

"Částka je sama o sobě v případě státního podniku nepřijatelná, stejně jako byla nepřijatelná výše jeho platu," poznamenal Štěch. Fejk pobíral 270 tisíc korun měsíčně.

Konkurenční doložku podle předsedy podepisují zaměstnanci a manažeři podniků, kteří disponují výrobním nebo technologickým tajemstvím. "Pochybuji, že se pan Fejk mohl s něčím obdobným na pozici ombudsmana Českých drah setkat," dodal Štěch.

Původně se spekulovalo, že Fejk končí v ČD, protože se jeho pozice ombudsmana ruší. Dráhy ho nakonec obsadí vlastním zaměstnancem, uvedl Žaluda.

Na výši platu ombudsmana si stěžovali v poslední době odboráři.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs