STEM: Do sněmovny by se po volbách dostaly pouze čtyři strany, vyhrála by je ČSSD - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

STEM: Do sněmovny by se po volbách dostaly pouze čtyři strany, vyhrála by je ČSSD

20. června 2011, 18.33 | ČESKÁ REPUBLIKA | Pokud by se v červnu uskutečnily volby, Věci veřejné by se nedostaly do Poslanecké sněmovny, KDU-ČSL by se pohybovala pod pětiprocentní hranicí, která je nutná pro vstup do dolní komory parlamentu. Vyplývá to z průzkumu, který v pondělí zveřejnila agentura STEM.

 

Volby by v červnu opět vyhrála ČSSD se ziskem 27,4 procenta hlasů, druhou ODS by volilo 15,1 procenta voličů, třetí komunisté by pak získali 11,4 procenta hlasů. Do sněmovny by se pak dostala ještě TOP 09 s 10,8 procenta hlasů.

Věci veřejné by volila tři procenta lidí, přeskočila je i KDU-ČSL, která by dostala 3,4 procenta hlasů.

Po přepočtení volebních zisků na mandáty by ČSSD získala 91 křesel, ODS 50 křesel, KSČM 31 a TOP 09 28 křesel.

Voleb by se zúčastnilo 53 procent občanů, 21 procent svou účast jasně odmítá, nerozhodnutých je 26 procent obyvatel Česka.

Průzkum se uskutečnil na začátku června a zúčastnilo se ho 1244 respondentů reprezentujících obyvatelstvo starší 18 let.

 

 

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs