STÁVKA V DOPRAVĚ: Pokud vláda necouvne, odboráři vyzvou ke generální stávce - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

STÁVKA V DOPRAVĚ: Pokud vláda necouvne, odboráři vyzvou ke generální stávce

13. června 2011, 19.27 | PRAHA | Odboráři jsou své protesty proti reformám ochotni vystupňovat až ke generální stávce. V pondělí to v chatu na serveru iDNES.cz prohlásil předseda Odborového sdružení železničářů Jaroslav Pejša. "Pokud nebude čtvrteční stávka úspěšná, tak bude nutné vyzvat ke stávce generální," řekl Pejša během chatu.

 

Podle něj vláda nepřichází s reformami, ale pouze s dalším zadlužováním země.

Pejša zároveň okomentoval pondělní vyjádření prezidenta republiky Václava Klause, který vládě poradil, aby stávkující propustila. "Z Hradu asi nevidí, jak se žije v podhradí," prohlásil odborový boss.

Ten od čtvrteční stávky očekává, že vláda pochopí nutnost komunikace s občany. "Pak z toho budou mít prospěch všichni občané," uzavřel Pejša.

Další z odborářských lídrů, předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek v pondělí odhadl, že by se plánované stávky mohlo zúčastnit kolem 120 tisíc lidí.

Čtvrteční stávka dopravních odborů potrvá 24 hodin a ochromí městskou dopravu v Praze, Brně, Olomouci, Opavě a ve Zlíně. Zastaví železnici na celém území České republiky. Odboráři plánují i blokády některých důležitých silničních uzlů.

Původně chtěly odbory stávkovat v pondělí, to jim však městský pražský soud zakázal. Stávku prý oznámily moc pozdě. Ve čtvrtek tak odboráři chystají masivnější a radikálnější akci.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs