STÁVKA V DOPRAVĚ - Tejc: Ministr Kalousek se mohl dopustit zneužití pravomoci úřední osoby - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

STÁVKA V DOPRAVĚ - Tejc: Ministr Kalousek se mohl dopustit zneužití pravomoci úřední osoby

12. června 2011, 13.45 | PRAHA | Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se mohl dopustit trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby, když dal podnět k soudu na přezkum zákonnosti pondělní stávky dopravních odborářů. Uvedl to v neděli stínový ministr vnitra Jeroným Tejc (ČSSD) v diskusním pořadu Partie na Primě.

 

V nedělní Partii moderátora Jana Punčocháře spolu se stínovým ministrem Tejcem (ČSSD) k jednomu stolu zasedl ministr vnitra Jan Kubice. Předmětem diskuse byly otázky spojené s případnou pondělní stávkou a rolí Policie České republiky.

"Podle mého názoru nebyl ministr Kalousek aktivně legitimovaným subjektem, aby mohl podat návrh k soudu. Mohl se tím dopustit zneužití pravomoci úřední osoby," řekl Tejc. "Žalobu mohl podat kterýkoli občan," oponoval následně Kubice a ohradil se i proti nařčení Tejce, že podání žaloby byl ze strany vlády podraz.

Policie ČR bude podle Kubiceho při případné pondělní stávce a blokádě silnic povinna udržet průjezdnost komunikací a je povinna zajistit průjezd nejen bezepčnostních a záchranných sborů, ale i občanů. "Policisté budou navádět občany, kudy se dá problémové komunikace objet, a v případě jakýchkoliv překážek na silnici zajistí jejich urychlené odstranění," upřesnil Kubice a dodal, že na problematických místech budou situaci korigovat i antikonfliktní týmy.

"Bude nasazeno o polovinu více přislušníků Policie ČR než normálně," informoval dále Kubice a zároveň ujistil, že Policie ČR nebude nasazena proti stávkujícím a bude konat tak, jak stanovuje zákon.

"Nepředpokládám, že by na stávkující najížděla vodní těla a policisté použili gumové projektily," řekl Kubice a dodal, že představa, že vznikne určité politické zadání, tak jako tomu bylo v případě Czechteku v roce 2005, je mylná.

Stínový ministr vnitra Jeroným Tejc (ČSSD) se v nedělní Partii rovněž nechal slyšel, že sobotní výstup na tiskové konferenci ukázal, kdo je skutečným premiérem. "Předseda vlády Nečas je ve vleku ministra Kalouska," řekl a zdůraznil, že místo jednání se vláda uchyluje k autoritářským praktikám.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs