Cyril Svoboda dostal od ministerstva výpověď, odchází bez trafiky - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Cyril Svoboda dostal od ministerstva výpověď, odchází bez trafiky

10. června 2011, 09.16 | PRAHA | Bývalý předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda dostal tento týden od ministerstva zahraničí výpověď. Důvodem bylo porušení pracovní kázně, neboť je jednatelem soukromé vysoké školy - což podle zákona zaměstnanec ministerstva nesmí. V informují o tom Hospodářské noviny (HN).

 

"Jsem vyhazovaný z politických důvodů, jako v 80. letech, o tom není nejmenších pochyb," řekl Svoboda HN. Resort Karla Schwarzenberga si podle něj vzal angažmá v Diplomatické akademii jen jako záminku. Už od nástupu šéfa TOP 09 do Černínského paláce prý ministerstvo dávalo Svobodovi najevo, že zde není vítán.

Exministr zahraničí, vnitra a místního rozvoje si stěžuje, že nedostal žádnou nabídku na další práci. "Všichni bývalí ministři ji dostali, proč jen Cyril Svoboda ne? Přitom jsem něco pro zahraniční politiku udělal, přivedl jsem zemi do Evropské unie," diví se Svoboda.

Má však smůlu. Strana se staletou parlamentní historií pod jeho vedením historicky poprvé vypadla ze sněmovny. O jeho kolegy z úspěšnějších stran je postaráno výrazně lépe. Bývalí politici ODS nebo ČSSD často dostávají lukrativní místa v dozorčích a správních radách státních a polostátních podniků.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs