Úřady odpustily poslanci Wolfovi miliony. Odměna za přeběhnutí? - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Úřady odpustily poslanci Wolfovi miliony. Odměna za přeběhnutí?

7. června 2011, 08.28 | PRAHA | Bývalému poslanci Petru Wolfovi se v roce 2008 vyplatilo, když "dezertoval" od sociální demokracie do vládního tábora. Nové důkazy ukazují, jak se změnil přístup úřadů k Wolfovi poté, co začal podporovat vládu Mirka Topolánka (ODS), píše v úterním vydání deník MF DNES.

 

Výsledkem bylo, že Wolfova firma UT 2002 nemusela vrátit mnohamilionovou dotaci, kterou podle úřadů zneužila. Někdejší poslanec ČSSD pak byl až do pádu Topolánkovy vlády loajálním vládním hlasem. Informace získala MF DNES ze spisu, který leží na ostravském soudu. Ten plánuje zítra zahájit líčení s Wolfem, obžalovaným z dotačního podvodu ve výši 11 milionů.

Dosud se nevědělo, že policie kvůli kauze vyslýchala i nejvyšší představitele bývalé vlády – premiéra Topolánka a vicepremiéra Martina Bursíka (SZ). Vyšetřovatelům se podle MF DNES nezdály kroky Bursíkova ministerstva životního prostředí. To zpočátku postupovalo proti poslancově firmě tvrdě – vypovědělo smlouvu na dotaci a poslalo na něj finanční úřad, který měl vyměřit, kolik milionů musí vrátit.

Jenže poté, co poslanec přeběhl a podržel vládu, s ním ministerstvo za souhlasu Bursíka uzavřelo dohodu o narovnání, v níž se úřad vzdal nároků na vrácení peněz. Podle ministerstva doporučily uzavření dohody s Wolfem právní posudky. Poslanec totiž vypovězení smlouvy neuznával. Finanční úřad nakonec firmě nevyměřil žádnou pokutu, píše MF DNES.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs