Alexandr Vondra: Necítím se na odchod z vlády - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Alexandr Vondra: Necítím se na odchod z vlády

5. června 2011, 14.51 | PRAHA | Alexandr Vondra (ODS) se cítí pevný ve své pozici ministra obrany a nepředpokládá, že by premiér Petr Nečas (ODS) nabídl jeho post straně Věci Veřejné, uvedl v nedělním pořadu Partie televize Prima. Podle Vondry se koaliční strany na večerním jednání dohodnou a pád vlády nenastane.

 

"V úterý v 14:00 nenastane konec světa," řekl místopředseda ODS Vondra. I přesto, že všechny koaliční strany prohlašují, že ze svých požadavků neustoupí, tak je Alexander Vondra optimistický a věří, že se celá krize v neděli vyřeší. Podle něj není čas na veřejné kladení ultimát ohledně obsazení ministerstev vlády. Vondra uvedl, že by strana Věci Veřejné měla mít více pokory.

Vondra nepředpokládá personální změny ve vládě. "Cítím podporu premiéra Nečase i celé ODS," řekl Vondra. Podle jeho protějšku ve stínové vládě Jana Hamáčka (ČSSD) musí začít jednat hlavně premiér Petr Nečas (ODS). "Nerozhodnost premiéra a odkládání rozhodnutí je největším problémem," uvedl Hamáček.

Ministr obrany a jeho stínový protějšek diskutovali také o tzv. "Bílé knize", což je dokument, podle kterého by se měl budoucnosti řídit rozpočet české armády. Podle Hamáčka bude v roce 2015, podle tohoto dokumentu, chybět kolem 30 mld. korun. "Ministr obrany Vondra a ministr financí Kalousek nemohou najít dohodu v rámci rozpočtu," řekl Hamáček.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs