Čtvrtina Čechů by v květnu nešla k volbám, nejčastěji jde o voliče Věcí veřejných - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Čtvrtina Čechů by v květnu nešla k volbám, nejčastěji jde o voliče Věcí veřejných

30. května 2011, 12.49 | ČESKÁ REPUBLIKA | K volbám by v květnu nepřišla čtvrtina Čechů, vede je k tomu zejména znechucení z aktuální politické situace. Značná část lidí ale na politiku a volby nerezignuje úplně, uvádí v pátek zveřejněný průzkum společnosti STEM.

 

K nevoličům se často hlásí lidé z mladších věkových kategorií, tedy do 45 let věku, lidé se základním vzděláním a vyučení. Častěji jsou to také ženy než muži. Mezi nevoliči jsou nejvíce zastoupeni občané, kteří v posledních volbách dali hlas Věcem veřejným.

V nadpoloviční většině jde také o lidi, kteří se hlásí k politickému středu.

Podíl lidí, kteří sice v květnu účast ve volbách vyloučili, ale politika jim není zcela lhostejná a do budoucna by k volbám jít mohli, činí v průzkumu 35 procent. Tito lidé také tvrdí, že jim politika není lhostejná.

Pětina lidí (20 procent) by k volbám také mohla jít, avšak tvrdí, že jim je politika jinak lhostejná. Téměř 40 procent nevoličů tvrdí, že k volbám nechodí a politika je jim zcela lhostejná. Zbylých šest procent pak tvrdí, že k volbám zásadně nechodí, ale politika jim lhostejná není.

Názor "politika je mi zcela lhostejná" a "k volbám zásadně nechodím" nejčastěji vyjadřují lidé do 30 let a se základním vzděláním.

 

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs