Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Aktuality

Dohoda kraje se školní inspekcí ulehčí hlavně školám

Ikona

2. října 2008 - Liberecký kraj | Ředitel Krajského úřadu Libereckého kraje Bohdan Tomáš a náměstek ústřední školní inspektorky Jaroslav Müllner podepsali včera Dohodu o spolupráci ČŠI a KÚLK. Podpis Dohody, za účasti Karla Bárty, ředitele krajského inspektorátu ČŠI, byl veden snahou zvýšit účinnost veřejné správy v oblasti státní kontroly ve školství.

Kraj vypsal soutěž o nejlepší projekt Týdne bezpečnosti 2008

Ikona

2. října 2008 - Liberecký kraj | Druhý Evropský den bezpečnosti, tentokrát s tématikou „Bezpečnost provozu na pozemních komunikacích ve městech“ se uskuteční ve městech a obcí na Liberecku. Kraj, jakožto signatář Evropské charty bezpečnosti silničního provozu, akceptuje tento den a bude společně s partnery pořádat celou řadu aktivit, které budou začínat od 13.10.2008, tedy dnem vyhlášeným Evropskou Komisí, do 18.10.2008.

Ústecký kraj se připravuje na zasedání ministrů dopravy EU

Doprovodný obrázek

2. října 2008 - Ústecký kraj | Jedním z aktérů, kteří s místopředsedou vlády pro evropském záležitosti Alexandrem Vondrou v minulých dnech podepsali memorandum o partnerství a spolupráci při přípravě a průběhu neformálního zasedání ministrů dopravy zemí Evropské unie v Ústeckém kraji, byl také hejtman Jiří Šulc. Dokument podepsal také náměstek ministra dopravy Jiří Hodač a starosta Litoměřice Ladislav Chlupáč, dále starosta Libochovic a Jaroslav Beneš, ředitel Národního památkového ústavu.

Petr Fiala: chceme uplatnit hlas našich chemických zařízení

Ikona

2. října 2008 - Ústí nad Labem | Čtyři desítky zástupců chemického průmyslu, veřejné správy, univerzit či výzkumných ústavů se sešly ve vzdělávacím středisku ústeckého Výzkumného ústavu anorganické chemie při workshopu Konkurenceschopnost chemického průmyslu v Ústeckém kraji.

Původní obyvatelé Bíliny přijedou na návštěvu

Ikona

1. října 2008 - Bílina | Do Bíliny se sjedou rodáci. V pátek 3. října v 11 hodin v obřadní síni městského úřadu přivítá starosta Josef Horáček všechny, kteří se v severočeském městě narodili a po letech se sem přijeli podívat.

MP Cup vyhrál tým děčínské Justice

Doprovodný obrázek

1. října 2008 - Děčín | Již třetí ročník turnaje v sálové kopané MP CUP se konal během uplynulého víkendu ve sportovní hale střední školy v děčínské čtvrti Křešice. Po dvou letech, kdy si pohár vítězů odnášela děčínská městská policie, pořadím zatřásla děčínská justiční stráž, jejíž tým strážníky předstihl o jeden bod a stal se tak držitelem putovního poháru.

Státní operu opět rozzáří ples

Ikona

1. října 2008 - Praha | V sobotu 31. ledna 2009 se ve Státní opeře Praha uskuteční další Ples v opeře. Po třináctileté odmlce tak Praha opět zažije netradiční a exkluzivní společenskou akci.

Gymnázia v regionu získala od těžařů užitečné dárky

Doprovodný obrázek

1. října 2008 - Mostecko | Mostecká uhelná v letošním roce podpořila mnohá vzdělávací zařízení v regionu. V minulých dnech byla do užívání předána učebna biologie s nejmodernější technologií a pomůckami v Gymnáziu T. G. Masaryka v Litvínově. MUS ji pomohla vybudovat darem ve výši 330 tisíc korun.

Projekt Plzně má zlepšit situaci cizinců

Ikona

30. září 2008 - Plzeň | Město se problematikou cizinců zabývá již několik let. V letošním roce bylo přijata opatření, která vyústila ze schválené koncepce sociálních služeb pro rok 2008 a 2009, kdy bylo nutno reagovat z pozice samosprávy na aktuální situaci v oblasti cizinců na území města Plzně.

Kraj přispěje k oslavám Dne zvířat

Ikona

30. září 2008 - Česká Lípa | Planeta Země není místem k žití jen pro člověka. Patří všem živým tvorům. Na tuto skutečnost bohužel velmi často zapomínáme. Připomenout tento fakt je cílem svátku, který je na celém světě slaven 4. října.

Severočeská filharmonie Teplice v nové knize

Ikona

30. září 2008 - Teplice | Ve čtvrtek 30. října si Severočeská filharmonie Teplice slavnostním koncertem v domě kultury připomene nejenom vznik samostatného Československa, ale především 170. výročí založení orchestru v Teplicích a 60 let jeho znovu obnovené činnosti. Při této příležitosti bude pokřtěna nová exkluzivní publikace mapující historii orchestru. Jejím autorem je ředitel Svč. filharmonie Teplice, houslista Roman Dietz a jeho spolupracovníci, muzikoložka Lenka Přibylová a manažer orchestru Albrecht Müller.

Strana výpisu

... 2836 ...