Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Aktuality

Z Kadaně do Klášterce na kole už po nové lávce

Doprovodný obrázek

26. srpna 2008 - Kadaň / V Kadani slavnostně otevřeli novou cyklistickou lávku, která spojila Kadaň s Kláštercem nad Ohří. Lávku dlouhou cca 100 m a širokou 2m otevřel přestřihnutím pásky starosta města Kadaň PeadDr. Jiří Kulhánek a jako první si novou cyklolávku projel. „Stavba lávky trvala půl roku a v České republice je to ojedinělá stavba, protože nosníky železné lávky jsou zapuštěné do skály. Povrch lávky je z protiskluzového materiálu. Lávka je dost široká, aby se cyklisté mohli vyhnout jeden druhému. Cyklotrasa se tak stává pohodlnější a pro cyklisty sjízdnější.“ Náklady na stavbu se vyšplhaly na 7 mil. Kč včetně daně. Tři miliony korun věnovala městu na výstavbu lávky Skupina ČEZ.

Hanka a Přemysl měli za svědky slony z ústecké zoo

Doprovodný obrázek

23. srpna 2008 - Ústí nad Labem / Přímo v sloním pavilonu v ústecké zoologické zahradě si své „ano“ řekli Hanka Gracová a Přemysl Plaček z Opavy.

V Mostě budou bojovat jezdci tahačů

Ikona

22. srpna 2008 - Most / Na Autodromu Most se na konci srpna koná nejdůležitější podnik sezóny – Matador Czech Truck Prix 2008. Na poslední dva srpnové dny se sem sjede evropská špička a bude bojovat o body do prestižního evropského šampionátu…

Uzavření Lanového mostu považuje Praha za krizové opatření

Doprovodný obrázek

21. srpna 2008 - Praha / Uzavření Lanového mostu, který je součástí Jižní spojky, považuje hlavní město za krizové opatření. Technická správa komunikací jej činí vzhledem k havarijnímu stavu mostu, který není možné v souvislosti s bezpečností obyvatel nadále prodlužovat. K úplné uzavírce mostu dojde dnes ve 23 hodin a potrvá až do nedělní noci.

Paralympionici z Noly Teplice vyrážejí na Peking

Ikona

21. srpna 2008 - Teplice / Osm špičkových sportovců Tělovýchovné jednoty zdravotně postižených Nola Teplice se chystá dobýt Peking. Odlet mají naplánovaný na pátek 29. srpna, návrat v pátek 19. září. S výjimkou Jana Vlka (dálka 4 x 100 m), který se nejprestižnějšího světového sportovního klání zúčastní poprvé, jeho kolegové už osobní zkušenost s účastí na paralympiádě mají, někteří dokonce opakovanou. Eva Berná (koule, disk), Vladimíra Bujárková (koule, disk) a Roman Musil (koule, disk, oštěp) reprezentovala Česko už v roce 2000 v Sydney a v roce 2004 v Athénách. Pro atleta Dušana Grézla (koule, 4 x 100 m) bude Peking druhou paralympiádou. Specifickou paralympijskou atmosféru v Athénách nasávali i lukostřelkyně Markéta Sidková a cyklisté Jiří Bouška a Luboš Jirka.

Pilotní stěna bude chránit před spodní vodou

Ikona

21. srpna 2008 - Ústí nad Labem / Město Ústí nad Labem dokončilo první část protipovodňových opatření na levém břehu řeky Labe. Zkolaudována byla pilotová stěna, která v případě zvýšení hladiny řeky zabrání průsaku spodní vody do ulice Malá Hradební a prostoru u drážního tělesa.
„Město zde využilo rekonstrukci ulice Malá Hradební, která v těchto měsících probíhá. Práce se prováděly v předstihu proto, že jediná plocha, na které mohou být umístěny vrtné soupravy na pilotáž, bude následně nepřístupná. Budovat se na ní totiž bude obchodní centrum Fórum a jakýkoliv zásah do rekonstruované ulice Malá Hradební by znamenal následné škody“, říká náměstek primátora Jan Řeřicha.

V Mumii se promítnou nezveřejněné záběry z Ústí nad Labem z roku 1968

Ikona

19. srpna 2008 - Ústí nad Labem / Ve čtvrtek 21. srpna tomu bude 40 let, co pod pásy tanků pěti armád států Varšavské smlouvy skončilo tzv. „Pražské jaro.“ Tedy krátké, sotva půlroční období, kdy dosud tuhý československý totalitní režim začaly narušovat demokratické změny. Především šlo o obnovení svobody slova, které s sebou přineslo požadavky na další rozšiřování občanských svobod.

Naděje nebo boj o moc? Unikátní fotografie a příběhy

Doprovodný obrázek

19. srpna 2008 - Čtyřicetileté výročí událostí 21. srpna ‘68, které na několik let ochromily Československo, připomene radnice Prahy 6 „výstavou“ příběhů a fotografií obyčejných lidí, které převrat připravil o život nebo svobodu.

Paralympijští sportovci dostali od kraje mikrobus

Doprovodný obrázek

19. srpna 2008 - Ústí nad Labem | Sportovci a trenéři, kteří budou reprezentovat kraj a republiku 6. až 17. září na XIII. Paralympijských hrách v Pekingu, se zúčastnili v pondělí 18. srpna před Krajským úřadem Ústeckého kraje předání mikrobusu VW Crafter pro sportovce s handicapem. Vůz za 1,83 milionu korun, pořízený z Fondu hejtmana Ústeckého kraje, převzali zástupci České federace Spastic Handicap (SH) o. s. sídlící v Teplicích. Mikrobus využijí paralympijští sportovci sdružení v teplické TJ Nola, která je součástí federace SH.

V září nastoupí do základních škol v kraji 9399 „prvňáčků“

Ikona

18. srpna 2008 - Ústecko | Srpen bývá pravidelně dobou, kdy je ve školách největší klid. Žáci užívají prázdnin, učitelé a ředitelé škol si potom, co připravili nové rozvrhy a vypořádali se financemi, nastoupili zaslouženou dovolenou a jen tam, kde probíhá nějaká rekonstrukce či výstavba, je v prvních srpnových týdnech živo. O tom, kolik nových žáčků nastoupí do prvních tříd a zapojí se tak do velké rodiny školou povinných, bylo ve velké míře rozhodnuto už při zápise v lednu a únoru.

Gotický portál bude dominantou Informačního centra

Ikona

18. srpna 2008 - Ústí nad Labem | V Ústí nad Labem vrcholí přípravy na odhalení gotického portálu. Památka ze 14tého století, která přežila dvojí přesun, nejprve z podzemí města na Mírové náměstí a poté stěhování na konečné místo do přízemní části paláce Zdar, bude k vidění koncem letošního roku, kdy se palác Zdar otevře veřejnosti.

Strana výpisu

... 2832 ...