Zdraví - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zdraví

Projekt Ruku na prso dá ženám návod, jak zjistit včas nádor

Ikona

19. června 2009 - PRAHA | Nadace DrAK připravuje projekt Ruku na prso, který naučí ženy systematicky si vyšetřovat prsa a díky tomu včas odhalit případný nádor. Čím dřív žena nádor objeví, tím má větší šanci na uzdravení, řekla v pátek předsedkyně Asociace mamodiagnostiků Miroslava Skovajsová.

WHO: Rozšíření chřipky A(H1N1) dosáhlo stavu pandemie

Ikona

11. června 2009 - ŽENEVA | Světová zdravotnická organizace (WHO) ve středu oznámila, že nákaza chřipkovým virem A(H1N1) dosáhla celosvětové pandemie. Informuje o tom televize BBC. Chřipkový virus A(H1N1) se tedy nekontrolovatelně rozšiřuje na nejméně dvou kontinentech. Krok WHO nutně neznamená, že chřipka nyní způsobuje závažnější onemocnění nebo více úmrtí.

Pražská záchranka slaví 152 let své existence a má 10 nových aut

Ikona

29. května 2009 - PRAHA | Pražská záchranka představila 10 nových plně automatizovaných zdravotnických vozů u příležitosti oslavy 152 let své existence. Chceme tím nejen více zkvalitnit službu při záchraně lidského života, informoval v pátek Mediafax Zdeněk Schwarz, senátor a ředitel pražské záchranky.

Budějovický Budvar vyrazí v červnu na trh s novou jedenáctkou

Ikona

27. května 2009 - ČESKÉ BUDĚJOVICE | Českobudějovický Budvar vyrazí v červnu na trh s novým pivem, jedenáctkou Pardál Echt. Ředitel pivovaru Jiří Boček řekl na středeční tiskové konferenci novinářům, že Budějovický Budvar tak obnovil produkci jedenáctistupňového piva po více než osmdesáti letech. Pivo Pardál Echt má být alternativou pro ty, kterým se desítka zdá příliš slabá a dvanáctistupňový ležák zase příliš silný.

Brno otevřelo svůj první bazén pod širým nebem, koupání v přírodě zlákalo sedm desítek lidí

Ikona

24. května 2009 - BRNO | Brněnský areál koupališť na Kraví hoře otevřel v neděli jako první v jihomoravské metropoli své venkovní bazény pro veřejnost. Hned první den se přišlo do přírody vykoupat zhruba sedm desítek lidí. Areál na Kraví hoře otevřel bazény vzhledem k slunečnému počasí a vyšším teplotám o týden dříve než obvykle.

Brněnská Úrazová nemocnice má dostat nové přístroje za 25 milionů korun

Ikona

12. května 2009 - BRNO | Rada města Brna schválila v úterý nákup nových přístrojů za 25 milionů korun pro brněnskou Úrazovou nemocnici. Podle mluvčího brněnského magistrátu Pavla Žáry má být 23 milionů zajištěno z fondů Evropské unie a dva miliony zaplatí své nově získané nemocnici město.

Pražský magistrát schválil tři miliony korun na předběžná opatření proti mexické chřipce

Ikona

12. května 2009 - PRAHA | Radní pražského magistrátu schválili na svém úterním zasedání tři miliony korun na předběžná opatření proti mexické chřipce, přestože zatím v Česku nebyl prokázán žádný případ. Informoval o tom v úterý mluvčí magistrátu Jiří Wolf.

Pivovarské muzeum v Plzni oslavilo 50. narozeniny propojením s historickým podzemím

Ikona

5. května 2009 - PLZEŇ | Pivovarské muzeum v Plzni oslavilo v úterý své 50. narozeniny a chybět nemohl ani velký dort ve tvaru budovy slavného muzea. Týž den také slavnostně otevřeli podzemní portál, který umožnil propojit muzeum s Plzeňským historickým podzemím, informoval agenturu Mediafax mluvčí muzea Zdeněk Hůrka. "Propojení muzea s plzeňským podzemím umožnila smlouva s městem Plzeň.

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze se rušit nebude, tvrdí ministerstvo

Ikona

5. května 2009 - PRAHA | Ministerstvo zdravotnictví rozhodně nebude rušit Všeobecnou fakultní nemocnice v Praze. Naopak plánuje dát sedm miliard korun na její modernizaci, sdělil v úterý mluvčí ministerstva Vladimír Sršeň v reakci na mediální spekulace o plánovaném rušení této nemocnice.

Liberečtí dárci krve převzali vysoká ocenění Českého červeného kříže

Ikona

4. května 2009 - LIBEREC | Zlaté kříže třetího stupně a jeden kříž prvního stupně převzalo v pondělí sedmatřicet bezpříspěvkových libereckých dárců krve v obřadní síni liberecké radnice. Mluvčí radnice Dagmar Slezáková řekla, že mezi oceněnými byla tentokrát jen jediná žena.

Na ruzyňském letišti přistálo letadlo s dvěma stovkami českých turistů z Mexika

Ikona

3. května 2009 - PRAHA | Na ruzyňském letišti v Praze v neděli krátce po půl desáté přistálo charterové letadlo ČSA, které z Mexika dopravilo dvě stovky českých turistů. Všichni se po vystoupení z letadla museli podrobit lékařské prohlídce, aby se vyloučilo riziko nákazy virem A(H1N1) pocházejícím právě z Mexika. Na letišti jsou v pohotovosti termokamery, které dokážou odhalit příznaky nemoci, sanitní vozy, stejně jako stálá lékařská služba v improvizovaných stanech na letištní ploše.

Strana výpisu

... 181