Zdraví - REGIONÁLNÍ NOVINY

Zdraví

Praha zavedla opatření proti mexické chřipce

Ikona

30. dubna 2009 - PRAHA | Pražská radnice spustila non-stop informační linku 800 189 767 k mexické chřipce, kterou obsluhují kvalifikovaní lékaři. K vyšetření a případné hospitalizaci je připravena Nemocnice Na Bulovce, uvedl ve čtvrtek radní Milan Pešák (ODS). "Na magistrátu se pravidelně schází krizový tým, který koordinuje práci krizového managementu, hygienické služby, zdravotnictví a městských institucí.

Liberecká nemocnice otevřela lékárnu ve Frýdlantu, poplatky se tam neplatí

Ikona

29. dubna 2009 - LIBEREC | Krajská nemocnice v Liberci ve středu otevřela svou druhou lékárnu. Nachází se v areálu nemocnice ve Frýdlantu a lidé za koupi léků na recept nemusí platit regulační poplatky. Zřizovatelem liberecké nemocnice je totiž Liberecký kraj a ten poplatky za její pacienty i zákazníky platí formou daru. „Otevření lékárny ale nesouvisí s regulačními poplatky. Rozhodnutí již padlo před půl rokem,“ upozornil generální ředitel liberecké nemocnice a předseda představenstva Luděk Nečesaný.

Prasečí chřipka v otázkách a odpovědích

Ikona

27. dubna 2009 - PRAHA | Nákaza prasečí chřipkou se z Mexika rychle rozšířila do dalších zemí i na další kontinenty a vyvolává obavy po celém světě. Televize CNN v pondělí radí, že proti nákaze se můžete chránit pravidelným mytím rukou, zakrytím nosu a úst rouškou a vyhýbáním se kontaktu s nemocnými lidmi.

Vakcinace lišek proti vzteklině

Ikona

20. dubna 2009 - V době od 18.4.2009 do 28.4.2009 (v návaznosti na klimatické podmínky) proběhne na území okresů Česká Lípa, Semily, Liberec a Jablonec nad Nisou vakcinace lišek proti vzteklině.
Jablonec nad Nisou | Jedná se o preventivní akci k předcházení vzniku a šíření nebezpečné nákazy – vztekliny, vzhledem k tomu, že liška je jejím nejvýznamnějším reservoárem a šiřitelem. Cílem této akce je vytvořit v liščí populaci na širokém území imunitu proti vzteklině a tím zabezpečit ochranu zdraví zvířat a lidí.

Vyhledejte si nejbližší pohotovostní lékařskou službu

Ikona

5. května 2008 - Všeobecná zdravotní pojišťovna nabízí pojištěncům v tištěném vydání mapy s přehledem pohotovostí v Ústeckém kraji.
Krajská pobočka VZP ČR připravila pro své klienty informační materiál, a to turistickou mapu s vyznačenými pracovišti lékařské pohotovosti. Mapky jsou po předložení průkazu pojištěnce VZP ČR k dostání zdarma od 5. května 2008 na všech pracovištích VZP ČR v Ústeckém kraji.

Ovocnáři zvou na Slavnosti květů

Ikona

21. dubna 2008 - Ústecký kraj/ Unie ovocnářů severočeského regionu pořádá i letos tradiční Slavnosti květů ve čtyřech místech Českého středohoří, kde v těchto dnech začíná květem jedna etapa v produkci ovoce. Sadaři tak chtějí přímo v přírodě navázat kontakt s lidmi, kteří mají citový vztah k přírodě, k tamnímu kraji a rádi konzumují ovoce, seznámit je s odrůdami, dát jim ochutnat plody i různé výrobky z něho, zasoutěžit si, pobavit se a projít se nebo vyjet na kole do okolí. S historií a současností obcí seznámí přítomné místní starostové.

Budoucí barmani soutěžili v ústeckém Domě kultury

Ikona

18. dubna 2008 - Ústí nad Labem/ Staré myslivecké, juniorské barmanské soutěže, se ve čtvrtek 17. dubna v ústeckém Domě kultury zúčastnilo kolem šedesáti studentů z devíti krajů České republiky. Letošní, v pořadí pátý, ročník hodnotil Josef Sluka, ředitel pořadatelské Střední školy obchodu a služeb v Ústí nad Labem, jako úspěšný i co do počtu přihlášených soutěžících. V classic style se utkalo 39 budoucích barmanů a ve flair style 19.

Hmyz zničíme i bez chemie

Ikona

16. dubna 2008 - V teplém období začíná vylézat ze svých skrýší rozličný hmyz. Brzy se objeví mouchy, komáři, vosy, ovádi, mravenci, klíšťata, moli a další drobní živočichové, kteří nám někdy dokáží pořádně znepříjemnit život. Obchody nabízejí spoustu chemických prostředků k hubení obtížného hmyzu, ty jsou ale jedovaté, a tedy škodlivé k životnímu prostředí, navíc mohou obsahovat i látky nebezpečné pro člověka. Ekologické centrum Most radí, jak se nezvaných hostů zbavit bez toho, aniž byste ještě více zatěžovali naši přírodu toxickými látkami.

VZP zajistila pro své pojištěnce další lékaře

Ikona

9. dubna 2008 - Ústí nad Labem/ Všeobecná zdravotní pojišťovna rozšířila síť smluvních zdravotnických zařízení v regionu o další ambulance. Např. pro Ústí nad Labem se tak podařilo mj. zajistit dalšího stomatologa a alergologa, kterých je v celé České republice nedostatek. Současně VZP nabídne pojištěncům mapy s přehledem pohotovostí v Ústeckém kraji.

Drinks Union: Výjimečná kvasnicová piva budou jen pár týdnů

Ikona

2. dubna 2008 - Ústí nad Labem/ Jen pár týdnů budou moci štamgasti ochutnat speciální kvasnicové ležáky, které pro ně připravili mladí sládci v pivovarech skupiny Drinks Union. „Ve všech našich pivovarech jsou nyní mladí sládci kolem 30 let, kteří se chtěli ukázat, že také, stejně jako jejich předchůdci, umějí uvařit výjimečná piva. Rozhodli jsme se proto, že pro jarní měsíce připravíme pro naše restaurace speciální kvasnicová piva,“ řekl Milan Schramm, generální ředitel Drinks Union, která vaří značky Zlatopramen, Březňák, Louny a Dačický.

Krev pro nemocnice

Ikona

28. března 2008 - Přes veškerou snahu se doposud nenašla plnohodnotná náhrada lidské krve. Každý den se v České republice spotřebuje krev z více než 1000 odběrů. Z podobného množství se vyrobí léky nepostradatelné pro řadu nemocných. Každých 10 minut protečou více jak 2 litry této vzácné tekutiny do žil lidí s krvácením, popáleninami, těžkou chudokrevností, zhoubným nádorem nebo při jejich operaci.

Strana výpisu

... 140