Zajímavosti - REGIONÁLNÍ NOVINY

Zajímavosti

Litvínovská knihovna má nejlepší web pro slabozraké

Ikona

18. dubna 2008 - Webové stránky litvínovské městské knihovny získaly tři ocenění v devátém ročníku celostátní soutěže Biblioweb. Knihovna obsadila 1. místo v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené. Druhá místa obsadila v kategorii nejlepší knihovnický web a laické soutěži.

V Lounech probíhá jarní veletrh Dům a Zahrada

Ikona

18. dubna 2008 - Louny / Až do neděle hostí lounské výstaviště oblíbený jarní veletrh Dům a Zahrada. Jde o největší výstavu v historii výstaviště. Podle pořadatele akce, společnosti Diamant Expo, je veletrh aktuální přehlídkou novinek z oblasti zahrady, stavby a bydlení.

V Mostě už je střešní šindel budoucího pravoslavného kostela

Ikona

12. dubna 2008 - Most/ První část pravoslavného chrámu svatého mučedníka Valentina, který bude stát naproti přesunutému kostelu Nanebevzetí panny Marie v Mostě, přivezl z rumunské Maramureše do severočeského Mostu Kryštofa Miluláš Richard Zdzieblo, tajemník metropolity Čech a Slovenska. Symbolickou část kostela poslal do Mostu arcibiskup loan, který řídí stavbu kostela v Rumunsku.

Škola je pilná v podávání projektů evropské unii

Ikona

11. dubna 2008 - Ústí nad Labem/ Střední škola obchodu a služeb v Krásném Březně během prvních tří měsíců letošního roku podala již čtyři projekty na čerpání finančních prostředků z fondů Evropské unie. V současné době čeká, zda budou schváleny. Škola by si tak mohla rozpočet vylepšit o téměř 240 tisíc korun.

V Obrnicích slavili diamantovou svatbu

Ikona

7. dubna 2008 - Obrnice – Manželé Miloslav a Marie Zíbarovi z Obrnic na Mostecku oslavili v sobotu 5. dubna diamantovou svatbu. Slavnostní obřad proběhl v zrekonstruované kapli. Manželům popřála rodina, sousedé a zazpívaly děti z místní školy. „Oslavu v podobě diamantové svatby máme v poprvé,“ prozradil obrnický starosta Stanislav Zaspal

Karel Čapek nocoval v litvínovské knihovně

Ikona

1. dubna 2008 - Litvínov/ Na tři desítky dětí spaly v noci z pátku na sobotu noc v litvínovské městské knihovně. Zúčastnily se Andersenovy pohádkové noci, což mezinárodní akce k měsíci knihy a podpoře dětských čtenářů. Letos byl doporučeným, ale ne povinným, tématem Karel Čapek, od jehož smrti uběhlo sedmdesát let. Ve čtyřech zemích na více než šesti stovkách místech se noci zúčastnilo téměř 25 tisíc nocležníků.

Modelky přivezly dětem dárky

Doprovodný obrázek

28. března 2008 - Ústí nad Labem/ Za malými pacienty ústecké Masarykovy nemocnice ve čtvrtek přijely modelky Lenka Taussigová, Michaela Wostelová, Monika Žídková, Veronika Chmelířová a Hana Mašlíková a přivezly jim dárky. Na konto pacientů také poputuje výtěžek z módní show v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem, která se konala večer.
Foto: Jiří Severský

Mostecké rekordy a kuriozity podeváté

Ikona

27. března 2008 - Most/ Odpoledne plné zápolení o rekordy a kuriozity zažilo o velikonoční pondělí náměstí před Reprezentačním domem v Mostě. Občané zde soutěžili v netradičních zábavných disciplínách, jako je například zatloukání pěti hřebíků na čas, balancování na válci, držení prázdného pivního sudu s předpaženýma rukama nebo dosažení nejvyšší rychlosti při šlapání na cyklistickém trenažéru.

Obří kraslice na zámku se stala českým rekordem

Ikona

25. března 2008 - Jirkov/ Chomutovsko – Obrovskou kraslici, která si vysloužila český rekord, pomalovaly v neděli děti na zámku Červený Hrádek na Chomutovsku. Své výtvory malí návštěvníci velikonoční akce namalovaly na dvoumetrové vajíčko vyrobené z novinového papíru,technické pěny, pletiva a sádry. Pomalování obří kraslice bylo součástí akce Velikonoce na zámku. Ta ukázala tradice a zvyky svátků jara.

Novomanželé slavili v hornickém muzeu

25. března 2008 - Pavla a Miroslav Fótyiovi z Mostu pozvali svatebčany na oslavu do Podkrušnohorského technického muzea v areálu bývalého hlubinného dolu Julius III.

Vodárenská společnost čistila vodojem

Ikona

19. března 2008 - Teplice – Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK) Teplice v minulých dnech čistily největší vodojem v regionu, který spravuje. Tím je objekt Doubravka III s kapacitou dvanáct tisíc metrů krychlových vody. „Frekvence mytí vodojemů je různá, záleží na chování a povaze vody,“ prozradil generální ředitel vodárenské společnosti Ondřej Beneš. „Provádí se však minimálně jednou ročně,“ doplnil provozní ředitel Jaroslav Živec. Mytí, čištění a dezinfekce vodojemu trvá několik dní. Teplický vodojem patří se svým objemem 12 tisíc metrů krychlových k největším, které společnost SčVK spravuje.Vodu přijímá až z přehrad v Přísečnici na Chomutovsku a Fláje na Mostecku. Napojen je na dispečink v Mostě. Celkově spravují Severočeské vodovody a kanalizace Teplice 1260 vodojemů. (ben)

Strana výpisu

... 673

 

Anketa

Souhlasíte s vládou navrženou důchodovou reformou?

Ano

58.5%

 

Ne

20.3%

 

Je mi to jedno

10.5%

 

Nemám k tomu dost informací

10.7%