Ekologie - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Ekologie

Pozvánka na autorské čtení

Pozvánka na autorské čtení

5. září 2023 - Teplice – Regionální muzeum v Teplicích zve na autorské čtení s Veronikou Souralovou. Uskuteční se ve čtvrtek 7. září od 17 hodin.

První školní den za přítomnosti hostů

První školní den za přítomnosti hostů

5. září 2023 - Ústecký kraj - Pro tisíce žáků středních škol v regionu začal v pondělí 4. září nový školní rok. Nejinak tomu bylo i v Hotelové škole, Obchodní akademii a Střední průmyslové škole Teplice a na Střední škole zahradnické a zemědělské A. E. Komerse v Děčíně-Libverdě, kam se přijel podívat hejtman Jan Schiller, potažmo radní pro školství Jindra Zalabáková.

Co zjistil mezinárodní výzkum

Co zjistil mezinárodní výzkum

5. září 2023 - Průhonice - Mezivládní platforma pro biologickou rozmanitost a ekosystémové služby (IPBES) včera vydala Hodnotící zprávu o invazních nepůvodních druzích a jejich kontrole.

Na cestě k budoucnosti bez kouře

Na cestě k budoucnosti bez kouře

5. září 2023 - Špindlerův Mlýn - Jako druhé město v Česku se připojil k unikátnímu konceptu „Město bez kouře“. Jeho cílem je motivovat obyvatele a návštěvníky města ke zdravějšímu životnímu stylu, zejména pak k životu bez cigaret. K tomu by měly přispět i novinky připravované v rámci chystané revitalizace městského mobiliáře, včetně instalace Andělských křídel, nové atrakce města.

Evropské minerální dny

Evropské minerální dny

3. září 2023 - Beroun - Zájemcům o geologii se 16. září naskytne jedinečná šance prohlédnout si jinak nepřístupný velkolom Čertovy schody u Koněprus na Berounsku. V rámci komponovaného celodenního programu se uskuteční také komentovaná prohlídka berounského Muzea Českého krasu.

Čištění řeky Vltavy

Čištění řeky Vltavy

2. září 2023 - Jihočeský kraj - Centrála cestovního ruchu společně se Sdružením pro Vltavu a Půjčovnami lodí a kempů na Vltavě zve všechny vodáky i nevodáky na 29. ročník tradičního dobrovolnického sběru odpadu v korytě řeky Vltavy v úseku od Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou. Úklid se uskuteční v sobotu 9. září, sraz je v 8.30 hodin u kiosku kempu Nové Spolí u Českého Krumlova.

Ústecký kraj se prezentuje na Zemi živitelce

Ústecký kraj se prezentuje na Zemi živitelce

26. srpna 2023 - České Budějovice – Na největším a nejvýznamnějším mezinárodní agrosalónu v České republice a na Slovensku, se i letos představuje Ústecký kraj jako úrodná zahrada a brána Čech.

Dobrovolnické projekty ORLEN Unipetrolu přinášejí radost

Dobrovolnické projekty ORLEN Unipetrolu přinášejí radost

24. srpna 2023 - Litvínov - Před necelými třemi lety skupina ORLEN Unipetrol spustila pro své zaměstnance interní dobrovolnickou platformu. V rámci této iniciativy mohou zaměstnanci podávat žádosti o finanční podporu pro své dobrovolnické aktivity. Do těch se doposud zapojilo přes 160 dobrovolníků, kteří odpracovali více než 2 450 dobrovolnických hodin a zrealizovali již více než 100 dobročinných projektů po celé republice, zaměřených na nejrůznější dobročinné aktivity, mezi kterými byla například realizována revitalizace prostor dětských spolků, osázení veřejných prostor stromy a zelení, budování odpočinkových a herních zón, realizace aktivit a setkání pro seniory, výlety pro děti z dětského domova, ale také pomoc při organizaci obecních sportovních a kulturních událostí.

Renesance solární energetiky

Renesance solární energetiky

22. srpna 2023 - Liberecký kraj - Česká republika podporuje výstavbu obnovitelných zdrojů, jako klíčového pilíře v rámci rozvoje moderní energetiky. V prvních letech vlády Petra Fialy se podařilo zajistit renesanci solární energetiky, nyní Ministerstvo životního prostředí ČR připravuje kroky, kterými odblokuje rozvoj větrných elektráren. Na tiskové konferenci pořádané u větrné elektrárny ve Václavicích (Hrádek nad Nisou) v Libereckém kraji to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík.

Letošní úroda z rekultivací nese značku biokvality

Letošní úroda z rekultivací nese značku biokvality

18. srpna 2023 - Most - Na polích, která na rekultivovaných plochách lomů ČSA a Vršany obhospodařuje společnost Rekultivace ze skupiny Sev.en, skončily žně. Letos poprvé tu sklízí úrodu v biokvalitě. Společnost totiž hospodaří výhradně podle pravidel ekologického zemědělství a získala certifikát české certifikační organizace Kontrola ekologického zemědělství, který rostlinné i živočišné produkty společnosti Rekultivace označil jako bio.

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

16. srpna 2023 - Ústecký kraj - Vodní nádrž Fláje je údolní nádrž, jež vznikla za unikátní pilířovou přehradou, která je jediná svého druhu v Česku. Byla vybudována na Flájském potoce na území obce Český Jiřetín (u osady Fláje) v roce 1963.

Strana výpisu

10 ...