Brněnský - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Brněnský

Moravský METROPOL č. 9/2010

Ikona

16. června 2010 - Johanka a Petr Gazdíkovi: Sourozenci Gazdíkovi jsou bezesporu nadaní a respektovaní umělci. Divadlo jim vstoupilo do života už jako dětem a provází je celým životem. Popovídala jsem si s nimi nejen o divadle, ale také jsme zabrousili na téma dětí, porodů a domácích mazlíčků. Zajímá vás, jaký je pejsek, kterého jim daroval kolega Igor Ondříček? :-)
Tak čtěte…

Moravský METROPOL č. 8/2010

Ikona

16. června 2010 - Zdena Herfortová: Cestuji mezi dvěma výjimečnými městy. Zdena Herfortová - HEREČKA A DÁMA v životě i na jevišti. Vystudovala JAMU a své první angažmá měla od roku 1968 v Mahenově činohře Státního divadla Brno - ztvárnila zde desítky, zejména titulních rolí a dvacet pět let divadelního života. Od roku 1992 je členkou Městského divadla Brno, kde o pár let později obdržela cenu Thálie za herecký výkon v titulní roli Alžběty Anglické.

Moravský METROPOL č. 7/2010

Ikona

16. června 2010 - Arnošt Goldfl am se narodil v Brně v rodině s židovskými kořeny. Jeho matka, která během války prožila těžké trauma, zemřela, když bylo Arnoštovi 18 let. Jeho dětství a dospívání kromě citově založené matky ovlivňoval také prakticky založený otec, který se plný energie dožil takřka stovky let a několikrát se stačil oženit. Goldfl am vystudoval JAMU a v té době se stal součástí brněnské bohémy. Nejvýraznějším obdobím jeho práce bylo působení v brněnském HaDivadle.

Moravský METROPOL č. 6/2010

Ikona

16. června 2010 - Jef a Tíno Kratochvílovi: Lidé bděte! Otec a syn, oba známí fotografové. Můžete, prosím, našim čtenářům prozradit, jak se vyvíjela vaše kariéra? Co vás oba vedlo k volbě vlastně
dědičného povolání? Jef: Zdědil jsem po otci, který prchl před bolševiky na západ, fotoaparát. Bylo to vlastně to jediné, co mi po něm v době dopívání zůstalo. Olej do motoru dolil
také fi lm režiséra Antonioniho Zvětšenina. Bylo in nosit po městě fotobrašnu, já na rozdíl od mých vrstevníků v ní nenosil svačinu, ale otcův fotoaparát.

Moravský METROPOL č. 5/2010

Ikona

16. června 2010 - Daniela Révai: Bolest zaháním prací. Daniela se narodila ve znamení Býka. Vystudovala herectví v Brně na JAMU. Mezi její koníčky patří skutečný kůň – arabská klisna Judy Garland, kočka, snowboard a divadlo. Má ráda české fi lmy, seriál Simpsnovy a chtěla by se potkat s Larry Kingem nebo Oprah Winfrey. Zeptat se jich, jak se to dělá. Oblíbila si období první republiky a vše co s ním souvisí.

Moravský METROPOL č. 4/2010

Ikona

16. června 2010 - Jana Musilová - Nominace na Thálii mě potěšila a překvapila zároveň. Jano, narodila jste se ve Svitavách, ale ocitla se v dobách studií v Brně na JAMU. Proč vlastně Brno Vám zkřížilo cesty osudu? Je to zajímavé, že to tak dopadlo. Vyrůstala jsem v malinké vesničce Hřebeč u Svitav, která se nachází na hranici Čech a Moravy, ale patří do Východočeského kraje, takže mé spády byly spíše do Čech.

Moravský METROPOL č. 3/2010

Ikona

27. března 2010 - Martina a Zuzana Šmukovy. Zvítězila v historicky prvním ročníku soutěže Elite Model Look u nás a dodnes je žádanou modelkou
reklam i módních katalogů. Je maminkou tříletého syna Samuela a právě očekává narození svého druhého potomka. Jako prezidentka nadačního fondu Krtek se stará o onkologicky nemocné děti. Žije a pracuje v Praze a jmenuje se Martina Šmuková. Martina má neméně atraktivní sestru Zuzanu, která je maminkou dvou chlapců a bydlí v Brně. V současné době je na mateřské dovolené. Obě
sestry spolu udržují velmi přátelský vztah. A my jsme se jich zeptali:

Jihomoravský METROPOL č. 2/2010

Ikona

2. března 2010 - Igor Ondříček: Je mi moc dobře v Městském divadle. Charismatický Igor Ondříček vystudoval brněnskou JAMU a ještě téhož roku nastoupil do Městského divadla Brno, kde působí do dnešní doby. Od roku 2003 jako šéf zpěvohry. Je milý a sympatický a povídat si s ním byla radost.

Jihomoravský METROPOL č. 1/2010

Ikona

29. ledna 2010 - Opravdu pilná Hana Zagorová. Získat pár minut v jejím nabitém diáři je téměř nadlidské úsilí. Přesto když si pak najde chvíli čas, vyzařuje z ní pozitivní energie a dobrá nálada. Jedna z našich nejoblíbenějších českých zpěvaček pracuje hodně a ráda, ale podle svých slov umí také odpočívat. Co ji v poslední době nejvíce zaměstnává?

Jihomoravský METROPOL č. 16

Ikona

19. listopadu 2009 - Z titulní strany:
Braňo Polák: Jsem Slovák, jménem Polák, v současnosti Čech. Nedávno běžel v televizi seriál Proč bychom se netopili, kde ztvárnil jednu z hlavních rolí, zubaře Bonga. V současné době ho nejvíce zaměstnává divadlo. Nedávno měl premiéru muzikál Děti ráje, kde se v roli DJ Stanleyho alternuje s Lukášem Vaculíkem.

Jihomoravský METROPOL č. 15

Ikona

5. listopadu 2009 - Z titulní strany:
Anna Putnová: Nejlepší investice je do vzdělání. Absolventka Přírodovědecké fakulty pracuje již 15 let na VUT v Brně. Celou svoji profesní dráhu spojila s Fakultou podnikatelskou. Byla u jejího zakládání, prožila zde nejhezčí dobu pracovního života, poznala ji v období velkého rozmachu i v období nejistoty.

Strana výpisu

2