Olomoucký - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Olomoucký

Do Severní Ameriky lze expandovat prostřednictvím e-commerce

Do Severní Ameriky lze expandovat prostřednictvím e-commerce

22. června 2023 - Česká republika - Agentura na podporu obchodu CzechTrade organizuje pro české firmy se zájmem o export také hybridní konference a semináře. V úterý 20. června se celkem 80 posluchačů prezenční i online formou zúčastnilo teritoriálního semináře na téma expanze do Severní Ameriky přes Amazon, kde vystoupili ředitelé zahraničních kanceláří CzechTrade, zástupce společnosti Amazon Marco Schoan a další zajímaví řečníci z firem se zkušenostmi s globální e-commerce, jako například David Cikánek ze společnosti EXPANDO nebo Daniel Král řídící online marketing jedné z největších českých kosmetických značek Dermacol.

Vévoda z Edinburghu ocenil mladé lidi z programu DofE

Vévoda z Edinburghu ocenil mladé lidi z programu DofE

21. června 2023 - Praha – Horní komoru Parlamentu ČR navštívila Jeho britská královská Výsost princ Edward. Vévoda z Edinburghu v hlavním sále ocenil 42 mladých lidí, kteří úspěšně absolvovali zlatou úroveň programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE). Zlaté odznaky a certifikáty společně s princem předal také první místopředseda horní parlamentní komory Jiří Drahoš.

Kde se žije nejlépe? Odpovídá výzkum Místo pro život

Kde se žije nejlépe? Odpovídá výzkum Místo pro život

16. června 2023 - Česká republika - V letošním roce se na stupních vítězů srovnávacího výzkumu Místo pro život umístily Hlavní město Praha, Královéhradecký kraj a Kraj Vysočina. Analytická agentura Datank v něm vyhodnocuje každoročně kvalitu podmínek pro život ve všech krajích České republiky, a to na základě dat získaných z nezávislých zdrojů a údajů z průzkumu prováděného mezi 1 600 obyvateli.

Martina Navrátilová převzala Stříbrnou medaili předsedy Senátu

Martina Navrátilová převzala Stříbrnou medaili předsedy Senátu

13. června 2023 - Česká republika - Z rukou předsedy Senátu Miloše Vystrčila dnes převzala na půdě horní komory Parlamentu Stříbrnou medaili světová tenistka s českými kořeny Martina Navrátilová. Senátní ocenění si odnesla dle slov předsedy Vystrčila „za skvělé výkony a odvahu být sama sebou“.

Nové firmy v energetickém sektoru

Nové firmy v energetickém sektoru

13. června 2023 - Česká republika - Začátkem června zahájil činnost nově založený podnik Grid Design s.r.o. s majetkovou účastí ČEZ Distribuce (51 %) a Energonu Dobříš (49 %), který zastřešuje činnosti v rámci investičních projektů obou společností. Současně také vznikl odštěpný závod Grid Plan, jehož úkolem je veřejnoprávní a majetkoprávní agenda související s projekční částí. Oba podniky mají zajistit rychlejší přípravu, kvalitu a celkově zlepšit proces přípravy projektů výstavby distribučního zařízení.

Dobrovolníci sbírali odpadky

Dobrovolníci sbírali odpadky

9. června 2023 - Česká republika - Do již tradičních dobrovolnických dní, které pořádá skupina ORLEN Unipetrol pro neziskové organizace v okolí svých výrobních závodů, se v letošním roce zapojilo 146 dobrovolníků z řad zaměstnanců

Famózní Karolína Muchová

Famózní Karolína Muchová

9. června 2023 - Paříž- Chytrým, pestrým, divácky atraktivním tenisem a nezměrnou bojovností udolala na Roland Garros v Paříži běloruskou medvědobijku Arynu Sabalenkovou 7:6, 6:7 a 7:5, i když v rozhodujícím setu prohrávala už 2:5!

Vědci postavili ostrov z bahna

Vědci postavili ostrov z bahna

8. června 2023 - Česká republika - Rybníky a vodní nádrže plné bahna představují v současnosti velkou výzvu pro rybníkáře a vodohospodáře. Problémem není jen, jak rybník či nádrž vyčistit, ale zároveň kam tuny vytěženého materiálu uložit. Inovativní řešení hledali vědci z Biologického centra Akademie věd ČR (BC AV ČR) společně s průmyslovými partnery. Sedimenty ze dna vodních děl, laicky řečeno bahno, které jsou doposud považovány hlavně za odpad, se rozhodli testovat jako surovinu pro 21. století. V duchu ekologických principů a cirkulární ekonomiky ověřovali nové způsoby využití sedimentů jako stavebního materiálu pro vodohospodářské konstrukce, zejména stavbu vlnolamů a ostrovů. První ostrov postavili na nádrži Nové Mlýny u Dolních Věstonic.

Čeští paralympici přivezli bronz

Čeští paralympici přivezli bronz

7. června 2023 - Obhájci bronzu z poslední paralympiády v Pekingu byli soupeřem české parahokejové reprezentace v souboji o bronz.

Víte, jak vybavit lékárničku na léto?

Víte, jak vybavit lékárničku na léto?

7. června 2023 - Česká republika - I když si letní dovolenou plánujeme do nejmenšího detailu, občas zkrátka nemusí dopadnout zcela podle našich představ. V tu nejméně vhodnou chvíli nás pak často překvapí zdravotní komplikace. Pro takové případy je klíčové mít po ruce správně vybavenou lékárničku. Dejte však pozor, do jaké destinace se chystáte! Vhodný obsah lékárničky se podle toho může zásadně lišit. Ať už jedete do hor, k moři nebo třeba na chalupu, mějte na paměti pár základních specifik.

Strana výpisu

... 24 ...