Film - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Film

Udílení MTV Movie Awards ovládl horor Stmívání

Ikona

1. června 2009 - LOS ANGELES | Upírská romance Stmívání v neděli bodovala na slavnostním udílení MTV Movie Awards v pěti kategoriích a podle diváků hudební stanice se stala nejlepším filmem uplynulé sezóny. Informaci v pondělí uvedla agentura Reuters.

Režisér Woody Allen si našel hereckou náhradu za Nicole Kidmanovou

Ikona

30. května 2009 - LOS ANGELES | Americký filmový režisér Woody Allen obsadil do svého připravovaného snímku britskou herečku Lucy Punchovou, která nahradí původně ohlášenou australskou hvězdu Nicole Kidmanovou. Informoval o tom v sobotu server Variety.

Film Hodinu nevíš je v poslední fázi postprodukce

Ikona

27. května 2009 - PRAHA | Film režiséra Dana Svátka Hodinu nevíš si vysloužil podtitul „ne tak docela fiktivní příběh člověka, který ve skutečnosti dostal označení „heparinový vrah“. Premiéra je naplánována na 27. srpna 2009, distribuce se ujal Bioscop, film vstupuje do kin ve 28 kopiích.

Do českých kin vstoupí v květnu historický film Jménem krále

Ikona

26. května 2009 - PRAHA | Český historický snímek Jménem krále v režii Petra Nikolaeva vstoupí 28. května do českých kin. Informovala o tom na úterní novinářské projekci Petra Wagnerová z distribuční společnosti Bioscop. V titulních rolích se objeví Karel Roden, Klára Issová, Jan Kanyza, Lukáš Vaculík, Markéta Hrubešová, Martin Štěpánek, Jan Dolanský, David Matásek, Karel Dobrý, Miloš Vávra, Saša Rašilov, Sandra Pogodová a Jiří Dvořák.

Americká kina ovládla komedie Noc v muzeu 2

Ikona

25. května 2009 - LOS ANGELES | V severoamerických kinech se stala nejnavštěvovanějším snímkem uplynulého víkendu komedie Noc v muzeu 2, ve které se opět v hlavní roli představil komik Ben Stiller. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters.

MFF CANNES: Mezinárodní filmový festival v Cannes zná své vítěze

Ikona

24. května 2009 - CANNES | Mezinárodní filmový festival v Cannes, který probíhal od 13. do 24. května ve francouzském Cannes, zná své vítěze. Informaci zveřejnila v neděli televize France24. Hlavní cenu Zlatá palma získal koprodukční snímek Rakouska, Francie, Německa a Itálie The White Ribbon (Das Weisse Band) v režii Michaela Hanekeho.

MFF CANNES: Český snímek Bába vyhrál v sekci Studentských filmů

Ikona

22. května 2009 - CANNES | Krátkometrážní film Bába od režisérky Zuzany Kirchnerové-Špidlové získal v pátek na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes hlavní cenu v sekci Studentských filmů. Informovala o tom režisérka snímku. "Pro mě byl obrovský úspěch se do Cannes vůbec dostat, protože české filmy se tady zase tak často nepromítaly.

Titulní singl k nové bondovce zazpívá možná Amy Winehouseová nebo Duffy

Ikona

22. května 2009 - LOS ANGELES | Producent a zároveň scenárista Michael G. Wilson, který se podílel na realizaci několika filmů o agentovi 007 Jamesi Bondovi, se přiznal, že by chtěl slyšet další ústřední píseň k bondovské sérii od zpěvaček Amy Winehouseové nebo Duffy.

V českých kinech dominuje thriller Andělé a démoni

Ikona

19. května 2009 - PRAHA | Americký thriller Andělé a démoni od režiséra Rona Howarda se stal během premiérového víkendu nejnavštěvovanějším snímkem v českých kinech. V úterý o tom informovala Unie filmových distributorů. Film podle třetího románu beletristy Dana Browna v titulní roli s Tomem Hanksem do kin přilákal 62 476 diváků, kteří za vstupenky zaplatili 8 327 837 korun.

Mig 21 a zvláštní sdružení LeLek Orchestra vydávají DVD

Ikona

18. května 2009 - PRAHA | Po vydání úspěšného CD Mig 21 & LeLek Orchestra - Naživo, které bylo pokřtěno 22. dubna v Lucerna Music Baru, vyjde originální záznam festivalového vystoupení i na DVD. V pondělí o tom informovala Johana Turnerová. Zdokumentované vystoupení skupiny Mig 21 a třicetičlenného souboru LeLek Orchestra, jehož název vznikl zkratkou z původního Seskupení Letušek a Lesníků, se odehrálo 20. září na berounském festivalu Letorosty 2008.

Mickey Rourke si zahraje v remaku filmu Mona Lisa

Ikona

17. května 2009 - LOS ANGELES | Americký herec Mickey Rourke přijal roli v remaku britského gangsterského filmu Mona Lisa z roku 1986. V sobotu o tom informoval americký server ACE Showbiz. Rourke si ve filmu zahraje postavu, kterou v původní verzi z 80. let ztvárnil Bob Hoskins.

Strana výpisu

... 89