Od příštího roku začnou hazardní firmy platit standardní daně - Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

Od příštího roku začnou hazardní firmy platit standardní daně

18. března 2011, 14.02 | ČESKÁ REPUBLIKA | Od příštího roku by měly loterijní společnosti přijít o svou daňovou výjimku a začít platit daně jako ostatní právnické osoby. Na páteční tiskové konferenci tento záměr představil ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

 

Od ledna 2012 by ze zákona o dani z příjmu měla zmizet výjimka pro loterijní společnosti. Zároveň s tímto opatřením by se z loterijního zákona měla odstranit ustanovení o odvodech. V současnosti totiž tyto firmy platí jen odvody ve výši šest až 20 procent z rozdílu mezi sázkami a výhrami na veřejně prospěšné účely. Místo toho by měly být daněné 19procentní sazbou a tyto peníze by byly příjmem státního rozpočtu.

Tématické zařazení:

 » Finance  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs