Od příštího roku začnou hazardní firmy platit standardní daně - Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

Od příštího roku začnou hazardní firmy platit standardní daně

18. března 2011, 14.02 | ČESKÁ REPUBLIKA | Od příštího roku by měly loterijní společnosti přijít o svou daňovou výjimku a začít platit daně jako ostatní právnické osoby. Na páteční tiskové konferenci tento záměr představil ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

 

Od ledna 2012 by ze zákona o dani z příjmu měla zmizet výjimka pro loterijní společnosti. Zároveň s tímto opatřením by se z loterijního zákona měla odstranit ustanovení o odvodech. V současnosti totiž tyto firmy platí jen odvody ve výši šest až 20 procent z rozdílu mezi sázkami a výhrami na veřejně prospěšné účely. Místo toho by měly být daněné 19procentní sazbou a tyto peníze by byly příjmem státního rozpočtu.

Tématické zařazení:

 » Finance  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs