Odvoz odpadků zdraží až na 1000 korun, potvrdil prezident Klaus - Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

Odvoz odpadků zdraží až na 1000 korun, potvrdil prezident Klaus

PRAHA | Výše poplatku, který lidé platí za svoz a zpracování odpadu, se zvýší až na 1000 korun ročně. Novelu zákona o místních poplatcích umožňující obcím vybírat peníze od všech obyvatel, kteří odpadky produkují, v úterý podepsal prezident Václav Klaus, informoval jeho tiskový odbor.

 

"Novela zákona rozšiřuje okruh osob, které budou muset hradit poplatek za komunální odpad, a zvyšuje maximální limit poplatku za sběr a svoz netříděného odpadu," uvedl ředitel hradního tiskového odboru Radim Ochvat.

Maximální poplatek za netříděný odpad stoupne z 250 na 750 korun ročně, jeho konkrétní výši si budou moci určit obce. Platba za tříděný odpad zůstává na 250 korunách za rok.

Předloha obsahuje také změnu, která obcím umožní vybírat poplatky i od cizinců, kteří v Česku žijí, a to na základě povolení k dlouhodobému nebo trvalému pobytu. Zatím to nebylo možné.

Tématické zařazení:

 » Finance  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs