Odvoz odpadků zdraží až na 1000 korun, potvrdil prezident Klaus - Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

Odvoz odpadků zdraží až na 1000 korun, potvrdil prezident Klaus

PRAHA | Výše poplatku, který lidé platí za svoz a zpracování odpadu, se zvýší až na 1000 korun ročně. Novelu zákona o místních poplatcích umožňující obcím vybírat peníze od všech obyvatel, kteří odpadky produkují, v úterý podepsal prezident Václav Klaus, informoval jeho tiskový odbor.

 

"Novela zákona rozšiřuje okruh osob, které budou muset hradit poplatek za komunální odpad, a zvyšuje maximální limit poplatku za sběr a svoz netříděného odpadu," uvedl ředitel hradního tiskového odboru Radim Ochvat.

Maximální poplatek za netříděný odpad stoupne z 250 na 750 korun ročně, jeho konkrétní výši si budou moci určit obce. Platba za tříděný odpad zůstává na 250 korunách za rok.

Předloha obsahuje také změnu, která obcím umožní vybírat poplatky i od cizinců, kteří v Česku žijí, a to na základě povolení k dlouhodobému nebo trvalému pobytu. Zatím to nebylo možné.

Tématické zařazení:

 » Finance  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Poplatek za odpady

Autor: člověk Muž

Založeno: 15.05.2012, 20:03
Odpovědí: 0

Nejsem proti, pokud obyčejní lidi budou mít co jíst a zaco bydlet. Navrhuji naše představitele vyházet a začít s lidmi, kteří začnou budovat prosperující společnost na úkor zlodějů, nemakačenků a zbohatlíků!!! Pokud tomu nebude, začne brzy násilí. Doufejme, že si to všichni uvědomujete...

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs