Sněmovna je opět kompletní, Petr Benda složil slib - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Sněmovna je opět kompletní, Petr Benda složil slib

zdroj: archiv Metropolu

Praha | Sněmovna je po dnešku opět kompletní. Národní socialista Petr Benda složil poslanecký slib a nahradil v dolní komoře stranického kolegu Jiřího Šlégra, který se vrací k hokeji. Mandátu se vzdal minulý...

 

týden.
    Dvaačtyřicetiletý Benda, jenž před složením slibu převzal osvědčení z rukou předsedkyně Sněmovny Miroslavy Němcové (ODS), patří k hlavním sponzorům NS-LEV 21 Jiřího Paroubka. Stejně jako Šlégr je stranickým místopředsedou. V minulosti Benda vedl ústeckou krajskou organizaci ČSSD.
    "Chci se věnovat oblastem energetiky, dopravy a regionálního rozvoje, zejména s důrazem na odstranění rozdílů mezi jednotlivými kraji. Energetika, tedy pracovní příležitosti, kvalitní doprava a odstranění těchto rozdílů jsou pro občany nejdůležitější, aby se zvýšila jejich životní úroveň," řekl dnes novinářům Benda.
    Letos se v dolní komoře vyměnili čtyři její členové. V lednu rezignoval Václav Šlajs, jehož vystřídal Igor Jakubčík (oba ČSSD). V květnu nastoupili do poslaneckých lavic Gabriela Kalábková (ČSSD) a Jozef Kochan (ODS). Vystřídali bývalé stranické kolegy Stanislava Křečka a Zdeňku Horníkovou. Křeček se stal zástupcem ombudsmana a Horníková viceprezidentkou Nejvyššího kontrolního úřadu.
    Loni se obměnilo ve Sněmovně celkem osm poslanců. Čtyři z nich byli zvoleni senátory, tři rezignovali na mandát v souvislosti s politickými spory, jeden poslanec zemřel.

 

zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs