Koalice by měla mít na prosazení daňového balíčku dost hlasů - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Koalice by měla mít na prosazení daňového balíčku dost hlasů

zdroj: archiv Metropolu

PRAHA | Vládní koalice by dnes měla mít dostatek hlasů na to, aby ve Sněmovně přes veto Senátu znovu prosadila vetované normy včetně daňového balíčku. A to i poté, co se z jednání omluvil bývalý...

 

občanský demokrat Roman Pekárek, který byl pravomocně odsouzen za korupci. K přehlasování vetovaných zákonů je třeba 101 hlasů.
    ODS by měla mít podle aktuálních záznamů hlasování k dispozici všech 49 hlasů. Stejně tak TOP 09 se Starosty má ve službě všech 41 poslanců, byť exministr kultury Jiří Besser původně také patřil mezi omluvené. Zbývajících 11 hlasů by mohlo dodat osm poslanců LIDEM spolu s Milanem Šťovíčkem, Josefem Dobešem a Jaroslavem Škárkou (všichni dříve VV), kteří balíček podpořili i v minulosti. Dobeš už ČTK potvrdil, že pro balíček znovu zvedne ruku. Rozhodnut je podle svého vyjádření i Škárka.
    Při prvním sněmovním schvalování v listopadu pro balíček, s jehož přijetím vláda počítá ve státním rozpočtu na příští rok, zvedlo ruku 101 poslanců ze 195 přítomných. Tehdy koalici chyběl Besser, vypomohl jí ale Pekárek. Bývalí poslanci ODS Michal Doktor (Jihočeši 2012) a Pavel Bém nehlasovali vůbec, bývalý "rebel" ODS Radim Fiala se hlasování zdržel.

 

 

zdroj: https://www.ctk.cz/

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs