Topolánek zvažuje ukončení členství v ODS - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Topolánek zvažuje ukončení členství v ODS

zdroj: archiv Metropolu

PRAHA | Bývalý premiér a někdejší předseda ODS Mirek Topolánek zřejmě vystoupí z ODS. Vyplynulo to z jeho rozhovoru v týdeníku Euro. "Obávám se, že moje ochota zaplatit v březnu příštího roku další členské...

 

příspěvky, a tím demonstrovat pokračování svého členství, se bude limitně blížit nule," řekl Topolánek.
    Topolánek na nedávném kongresu strany varoval, že ODS se stává malou stranou a musí se vzpamatovat. Za hlavní úkol označil návrat důvěryhodnosti a poslancům vzkázal, že pokládat vlastní vládu je "zhůvěřilost". Euru řekl, že kongres podle něj dopadl tak, jak očekával: tedy bez zásadní změny, bez ustavení krizového managementu, který by řešil situaci a svolal skutečně regulérní kongres odrážející skutečný názor členské základny.
    Topolánek do ODS vstoupil v roce 1994 a v listopadu 2002 se po Václavu Klausovi stal jejím předsedou. Z čela strany odešel před volbami v roce 2010, a to i po nátlaku z řad vlastních spolustraníků. Nahradil ho Petr Nečas.
    V současné době Topolánek předsedá Teplárenskému sdružení, které sdružuje všechny významné firmy tuzemského teplárenství. Současně působí ve funkci předsedy dozorčí rady Elektrárny Opatovice a ředitele společnosti VAE Controls Group se zaměřením na energetiku a infrastrukturu.

 

zdroj: https://www.ctk.cz/

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs