Peake: LIDEM kvůli jednomu jménu klidně vládu opustí - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Peake: LIDEM kvůli jednomu jménu klidně vládu opustí

zdroj: archiv Metropolu

16. listopadu 2012, 16.09 | PRAHA | Předsedkyně nejmenší koaliční strany LIDEM Karolína Peake vzkázala v pátek premiéru Petru Nečasovi (ODS), že liberální demokraté klidně kvůli jednomu jménu vládu opustí. Její náměstek Robert Vacek...

 

nikdy pro žádnou bezpečnostní agenturu nepracoval, napsala ve vyjádření Peake.
 
Pokračuje tak slovní přestřelka mezi předsedou vlády a vicepremiérkou, kterou odstartovalo konstatování Nečase, že Robert Vacek se ministrem dopravy po odcházejícím ministrovi Pavlu Dobešovi (LIDEM) nestane. "Bývalý bezpečnostní ředitel Víta Bárty prostě v mé vládě sedět nebude. Tečka," řekl v pátek při uvedení nové ministryně Ludmily Müllerové (TOP 09) do funkce premiér, který dostal na Vacka negativní reference.
 
"Pokud někdo chce kvůli jednomu jménu destabilizovat tuto vládu, destabilizovat tuto zemi, destabilizovat veřejné rozpočty, případně přivést zemi k předčasným volbám kvůli jednomu jménu, tak mu v tomto politicky sebevražedném konání zabránit nemůžu," dodal premiér. Sám nezpochybňuje možnost LIDEM navrhnout kandidáta na ministerstvo dopravy, ale nikdo nesmí zpochybnit jeho právo rozhodnout o tom, zda si kandidát doopravdy na ministerský post sedne.
 
"Pokud pan premiér říká, že kvůli jednomu jménu nepadne vláda, pak já říkám, že kvůli jednomu jménu klidně strana LIDEM - liberální demokraté opustí vládu. Nejde o Roberta Vacka, jde o princip dodržování dohod," napsala Peake, podle které má Vacek prověrku na stupeň přísně tajné. "Pokud není nebezpečím pro stát, nechápu, čím je nebezpečný panu premiérovi," říká vicepremiérka. Vacek podle ní nikdy pro žádnou bezpečnostní agenturu nepracoval.
 
Předseda největší opoziční strany ČSSD Bohuslav Sobotka spor o ministerstvo dopravy uvnitř vlády komentoval se slovy, že místopředsedkyně Nečasova kabinetu Karolína Peake by si neměla dělat z občanů naší země legraci a vyhrožovat odchodem z vlády. "Nikdo jí to totiž neuvěří. Podpora vlády Petra Nečase a zastávání ministerských postů bylo a je jediným smyslem existence kuriózní strany LIDEM. Strany, kterou nikdo nikdy nevolil, která nekandidovala v žádných volbách a která se přesto tváří jako legitimní vládní strana. Jde přitom jen o skupinu přeběhlíků z VV, které pro svoji podporu zorganizovali Miroslav Kalousek a Petr Nečas," doplnil předseda ČSSD Sobotka.
 
Petr Nečas a Karolína Peake by podle něho měli ukončit špatně hranou komedii a vyřešit vedení ministerstva dopravy. "Čtvrtý ministr dopravy během dvou let dostatečně vypovídá o způsobu, jakým je Nečasova vláda vedena," zakončil Sobotka.
 
Pavel Dobeš skončí ve funkci 3. prosince, k opuštění ministerstva ho vyzvalo vedení LIDEM, mimo jiné kvůli špatně fungujícímu centrálnímu registru vozidel.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs