Dobešova odložená rezignace má pomoci společnosti Eurovia, tvrdí exministr Bárta - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Dobešova odložená rezignace má pomoci společnosti Eurovia, tvrdí exministr Bárta

zdroj: archiv Metropolu

PRAHA | Exministr dopravy a neformální šéf Věcí veřejných Vít Bárta odešle premiérovi Petru Nečasovi (ODS) otevřený dopis, v němž ho chce upozornit, že odložená rezignace ministra dopravy Pavla Dobeše...

 

(LIDEM) má pomoci firmě Eurovia v arbitrážích kvůli dálnici D 47. Bárta to řekl ve středu novinářům.
"Budu posílat otevřený dopis premiérovi a znovu ho upozorním na to, o čem jsem chtěl mluvit i při poslední schůzi sněmovny. Obsah dopisu se bude dotýkat arbitráží a reklamací dálnice D 47 do Ostravy," přiblížil Bárta.
 
Středeční rozhodnutí ministra dopravy Pavla Dobeše rezignovat na svůj post až v prosinci má Podle Bárty dva skryté významy. "Za prvé přímo souvisí s chystanými arbitrážemi na stavební společnost Eurovia, která kompletně zpackala výstavbu dálnice od vozovky až po mosty. Termín, do kdy musejí být arbitráže podány, je 30. listopad, a pokud se tak stane, dohlédne Dobeš na to, aby arbitráže Eurovii vyhovovaly a ta mohla z miliardové soudní pře vyváznout bez finanční újmy," prohlásil.
 
Tvrdí, že již od léta existují jasné signály o dohodě mezi Dobešem a společností Eurovia, že stát nebude uplatňovat všechny reklamační nároky. Toto tvrzení však Bárta nijak nepodložil.
 
"Teď ubíhají poslední týdny, kdy je možné arbitráže podat. Pokud Dobeš zůstane do začátku prosince, tak je evidentní, že odpovědnost společnosti Eurovia může přikrýt. Měl by odejít hned. Z mého pohledu za tím je jednoznačně to, že chce koučovat nepodání nebo špatné podání arbitráží ve prospěch společnosti Eurovia," dodal.
 
Bárta tvrdí, že v létě vznikl nezávislý posudek německých inženýrů, který upozorňuje na vážné pochybení firmy Eurovia a na to, že její odpovědnost dosahuje řádu miliard korun. "Je tu jednoznačná odpovědnost premiéra za nekonání ŘSD a ministerstva dopravy, proto mu budu otevřený dopis posílat," uzavřel téma nekvalitní dálnice Bárta.
 
Údajným druhým skrytým důvodem Dobešova otálení s odchodem z ministerstva jsou podle Bárty výběrová řízení na Správě železniční dopravní cesty: "Na jejich výsledky by měl Dobeš 'dohlédnout'. Jedním z těch tendrů je kupříkladu zakázka desetiletí na modernizaci tratě Plzeň – Rokycany a přidružená výstavba Ejpovických tunelů," je přesvědčený Bárta.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs