ODS opět ruší ministerstvo, Úřad vlády chystá manévry - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

ODS opět ruší ministerstvo, Úřad vlády chystá manévry

zdroj: realit.cz

PRAHA | Zástupci strany LIDEM se prý od svých koaličních partnerů – lídrů ODS - na večerní úterní schůzce dozvěděli, že mají v kabinetu příliš mnoho ministrů a že se hlavní vládní strana chystá zrušit...

 

ministerstvo pro místní rozvoj. Píše o tom ve svém čtvrtečním vydání deník Insider.
 
Deníku se svěřil jeden ze členů nejmenší vládní strany: "Až jim prohlasujeme daně, církevní restituce a důchody, už nás nebudou na nic potřebovat," komentoval situaci. Rezortu šéfuje Kamil Jankovský (LIDEM.
 
"Ano, mluví se o tom delší dobu, že by se mělo (ministerstvo) zrušit," řekl podle deníku člen vedení ODS.
 
Největší koaliční strana chce převést nejzajímavější část agendy zmiňovaného rezortu pod Úřad vlády, tedy pod premiéra. Ten o takovém plánu mluvil letos na jaře, kdy se řešily problémy s čerpáním evropských peněz, uvedl dále deník. Teď už je ale plán tak daleko, že se ve Strakově akademii připravuje reorganizace.
 
Tiskový mluvčí vlády Michal Schuster na otázku, zda se chystá zrušení nebo zeštíhlení jednoho odboru, aby se uvolnila pracovní místa pro odbor na koordinaci evropských peněz, odpověděl: "Reorganizace na Úřadu vlády v tom směru, který je naznačen v dotazu, se nechystá," uvedl deník.
 
Mluvčí strany LIDEM Miloš Skácel však na dotaz Mediafaxu uvedl: "Není to na pořadu dne." Více o této variantě odmítl spekulovat.
 

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs