Noví poslanci složili slib, ČSSD na protest opustila sál - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Noví poslanci složili slib, ČSSD na protest opustila sál

zdroj: mediafax.cz

PRAHA | Všichni poslanci sociálních demokratů ve středu opustili jednací sál sněmovny, když tři noví poslanci – Miroslav Bernášek, Pavel Bohatec a Roman Pekárek – skládali svůj poslanecký slib...

 

Místopředseda sněmovny a ČSSD Lubomír Zaorálek řekl, že je to kvůli Pekárkovi, a vyzval ho, aby se vzdal mandátu.

"Mandátový a imunitní výbor konstatoval zánik mandátu tří poslanců a vznik mandátu nových tří poslanců. Jeden z nich je nepravomocně odsouzený za korupci, údajně upřednostnil soukromý zájem před veřejným. Já nehodlám moralizovat, ale mohou přijít různé metody. Mandátový a imunitní výbor může například jednat o jeho vydání a on třeba řekne, že podpoří vládu, když vláda podpoří jeho," prohlásil před složením slibu nových poslanců Zaorálek.

Klub ČSSD podle něj proto odmítá přijmout od Romana Pekárka slib věrnosti: "My se toho nebudeme účastnit. Vyzývám pana Pekárka, aby se mandátu vzdal."

Po Zaorálkově vystoupení opustili všichni sociální demokraté hromadně jednací sál, zůstal jen šéf strany Bohuslav Sobotka, který je zároveň předsedou mandátového a imunitního výboru.

Miroslav Bernášek, Pavel Bohatec a Roman Pekárek poté složili svůj poslanecký slib a usedli v lavicích.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs