Filip Salač dojel v Brně v kategorii Moto2 třetí, vyhrál Ortolá - Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

Aktuality

Filip Salač dojel v Brně v kategorii Moto2 třetí, vyhrál Ortolá

Filip Salač dojel v Brně v kategorii Moto2 třetí, vyhrál Ortolá

22. června 2026, 06.30 | Brno - Motocyklový jezdec Filip Salač dojel třetí v domácí Velké ceně České republiky v Brně v kategorii Moto2 a podruhé v sezoně se prosadil na stupně vítězů. Ve světovém šampionátu se mu to podařilo pošesté. Z triumfu se radoval Španěl Iván Ortolá, který v samotném závěru dokázal porazit Davida Alonsa z Kolumbie a připsal si první letošní výhru v seriálu. V královské MotoGP obhájil loňské vítězství mistr světa Marc Márquez.

 

Čtyřiadvacetiletý Salač na Masarykově okruhu patřil mezi nejrychlejší jezdce od začátku, v trénincích nebyl horší než druhý a druhé místo si zajistil i v kvalifikaci. Hned po startu klesl na 6. pozici, ale v polovině závodu byl nejrychlejší a podařilo se mu posunout se na třetí příčku. Poté dokonce dojel Alonsa s Ortolou, ale předjet je nedokázal a v závěru byl opět pomalejší. Medailovou pozici nicméně udržel. „Je to nejlepší den v mém životě, splnil se mi sen. Skončil jsem doma třetí. Loni se Grand Prix vrátila do České republiky a já jsem byl šťastný. A letos jsem na pódiu, což je neskutečný pocit. V kategorii Moto2 se to ještě nikomu z Česka nepodařilo,“ řekl Salač bezprostředně po závodě. Salač je od roku 2018 prvním Čechem, který se v závodu MS v Brně dostal na stupně vítězů. Naposledy se to podařilo Jakubu Kornfeilovi, jenž byl také třetí. „Jsem rychlej. Ti, co jste mi psali, že nejsem, tady to máte. A budu ještě rychlejší. Děkuju, Brno, bylo to úžasný!,“ vzkázal Salač svým kritikům v televizním přenosu.

Zdroj: irozhlas.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  

 » Sport  

 » Sport aktuálně  

 

 

 

ORLEN Jobs