Aktuality
Výsledky komunálních voleb v hlavním městě Praze
zdroj: archiv Metropolu
Praha | Přehled výsledků komunálních voleb v hlavním městě Praze v letech 2014, 2010, 2006 a 2002:
Výsledky voleb do zastupitelstva hl. m. Prahy:
==============================================
(volební subjekty se ziskem nad tři procenta hlasů)
Volby 2014 (účast 37,72 procenta)
Celkový počet zastupitelů: 65
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ANO 22,08 4,574.610 17
TOP 09 20,07 4,158.226 16
Trojkoalice SZ, KDU-ČSL, STAN 11,22 2,323.976 8
ODS 10,97 2,273.722 8
ČSSD 10,47 2,160.963 8
KSČM 5,91 1,225.102 4
Piráti 5,31 1,101.081 4
Svobodní 3,58 741.503 0
Volby 2010 (účast 44,43 procenta)
Celkový počet zastupitelů: 63
Strany Procenta Hlasy Mandáty
TOP 09 30,26 1,043.008 26
ODS 23,10 796.218 20
ČSSD 17,85 615.209 14
KSČM 6,82 235.004 3
Koalice SZ, SNK ED 5,90 203.363 0
VV 5,66 195.158 0
Volby 2006 (účast 42,17 procenta)
Celkový počet zastupitelů: 70
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 54,43 14,389.435 42
ČSSD 15,88 4,197.631 12
KSČM 7,93 2,096.785 6
SZ 7,80 2,062.958 6
SNK ED 5,39 1,424.620 4
Koalice KDU-ČSL, Nestraníci 3,26 861.818 0
Volby 2002 (účast 35,29 procenta)
Celkový počet zastupitelů: 70
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 35,54 1,592.119 30
ED, NK 18,37 822.894 15
ČSSD 14,66 656.936 12
KSČM 10,83 485.322 8
US-DEU 5,64 252.540 2
Koalice SNK, SZ, SOS 5,03 225.530 2
KDU-ČSL 4,56 204.453 1
Nezávislí pro Prahu 3,11 139.442 0
Zastupitelstvo zvolené v roce 2014:
ANO - Adriana Krnáčová, Eva Kislingerová, Patrik Nacher, Michal Hašek, Eliška Kaplický Fuchsová, Radek Lacko, Petr Novotný, Jarmila Bendová, Libor Hadrava, Jaroslav Štěpánek, Radomír Nepil, Marcela Plesníková, Vladislava Veselá, Martin Polách, Karel Grabein Procházka, Jiří Haramul, Anotnín Lébl
TOP 09 - Tomáš Hudeček, Jiří Nouza, Martin Dlouhý, Eva Vorlíčková, Petr Bříza, Václav Novotný, Albert Kubišta, Vladislava Hujová, Tomáš Jílek, Lukáš Manhart, Monika Krobová Hášová, Petr Prchal, Milan Růžička, Jiří Hrabák, Pavel Richter, Marek Doležal
Trojkoalice SZ, KDU-ČSL, STAN - Petr Štěpánek, Jan Čižinský, Petra Kolínská, Matěj Stropnický, Ondřej Mirovský, Jan Wolf, Jana Plamínková, Miloš Růžička
ODS - Bohuslav Svoboda, Filip Humplík, Jaroslava Janderová, Alexander Bellu, Aleksandra Udženija, František Švarc, Petr Fifka, Ondřej Martan
ČSSD - Miloslav Ludvík, Petr Dolínek, Irena Ropková, Karel Březina, Hana Nováková, Jan Slezák, Daniel Hodek, Lukáš Kaucký
KSČM - Marta Semelová, Petr Šimůnek, Ivan Hrůza, Helena Briardová
Piráti - Jakub Michálek, Ondřej Profant, Mikuláš Ferjenčík, Adam Zábranský
Výsledky voleb v částech Prahy 1 až 15:
=======================================
(volební subjekty se ziskem mandátu)
Praha 1:
--------
Volby 2014 (účast 37,49 procenta)
Celkový počet mandátů: 25
Strany Procenta Hlasy Mandáty
TOP 09 22,76 41.793 7
My, co tady žijeme 14,88 27.326 4
ANO 13,04 23.958 4
ODS 12,00 22.046 3
ČSSD 10,54 19.361 3
Zelená pro jedničku 7,67 14.081 2
Sdružení LES, Piráti a NK 6,39 11.744 2
Volby 2010 (účast 47,05 procenta)
Celkový počet mandátů: 35
Strany Procenta Hlasy Mandáty
TOP 09 30,62 106.430 13
ODS 22,09 76.785 9
ČSSD 14,19 49.319 6
VV 12,14 42.202 5
SZ 6,43 22.347 2
Volby 2006 (účast 45,04 procenta)
Celkový počet mandátů: 35
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 39,00 157.135 17
Věci veřejné 20,38 82.106 9
ČSSD 8,63 34.773 3
SZ 8,12 32.724 3
SNK ED 6,91 27.855 3
Volby 2002 (účast 38,26 procenta)
Celkový počet mandátů: 33
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 31,73 114.124 13
Demokraté Jana Kasla 15,95 57.353 7
ČSSD 10,52 37.825 4
SON 7,38 26.534 3
KDU-ČSL 6,88 24.740 3
IPO 6,48 23.300 2
Věci veřejné 2,75 9904 1
Praha 2:
--------
Volby 2014 (účast 35,64 procenta)
Celkový počet mandátů: 35
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 25,28 97.700 11
TOP 09 15,29 59.084 6
OSB 14,98 57.911 6
ANO 13,40 51.787 5
Zelená pro Prahu 2 11,39 44.012 4
ČSSD 7,49 28.963 3
Volby 2010 (účast 43,57 procenta)
Celkový počet mandátů: 35
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 27,24 144.108 11
TOP 09 21,16 111.927 8
Občané za spokojené bydlení 19,63 103.845 8
ČSSD 15,02 79.463 6
SZ 7,29 38.578 2
Volby 2006 (účast 42,78 procenta)
Celkový počet mandátů: 35
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 49,96 262.736 21
ČSSD 14,23 74.818 6
SZ 10,98 57.739 4
SNK ED 6,72 35.332 2
Koalice za ochranu bydlení 5,27 27.735 2
Volby 2002 (účast 33,56 procenta)
Celkový počet mandátů: 35
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 41,00 205.487 15
Demokraté Jana Kasla 19,56 98.025 7
ČSSD 14,07 70.506 5
US-DEU 8,78 44.006 3
KSČM 6,08 30.487 2
KDU-ČSL 5,81 29.117 2
Sousedé (SZ,SOS,SNK,NK) 4,67 23.421 1
Praha 3:
--------
Volby 2014 (účast 33,70 procenta)
Celkový počet mandátů: 35
Strany Procenta Hlasy Mandáty
Žižkov (nejen) sobě 27,29 155.188 11
TOP 09 20,90 118.828 8
ODS 13,14 74.686 5
ČSSD 12,84 72.981 5
KSČM 6,69 38.043 2
Strana svobodných občanů 5,89 33.469 2
Volba pro město - NK 5,45 30.976 2
Volby 2010 (účast 41,22 procenta)
Celkový počet mandátů: 36
Strany Procenta Hlasy Mandáty
TOP 09 24,22 47.459 11
ODS 20,84 40.828 9
Sdružení KDU-ČSL, SZ a NK 20,35 39.871 8
ČSSD 17,05 33.413 7
KSČM 6,57 12.867 1
Volby 2006 (účast 38,32 procenta)
Celkový počet mandátů: 36
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 45,75 82.163 21
ČSSD 15,16 27.223 5
SNK ED, KDU-ČSL 13,06 23.448 4
SZ 10,68 19.174 4
KSČM 8,53 15.325 2
Volby 2002 (účast 32,92 procenta)
Celkový počet mandátů: 36
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 36,02 62.338 16
ED,ODA,CZ,NK 20,61 35.666 8
ČSSD 16,00 27.696 7
KSČM 10,72 18.560 3
US-DEU 8,06 13.946 2
Praha 4:
--------
Volby 2014 (účast 35,62 procenta)
Celkový počet mandátů: 45
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ANO 21,69 64.110 12
Koalice KDU-ČSL, SZ, STAN 19,00 56.160 11
TOP 09 18,01 53.259 10
ČSSD 12,74 37.658 5
ODS 9,76 28.853 5
Pro Prahu 7,43 21.978 2
Volby 2010 (účast 43,76 procenta)
Celkový počet mandátů: 45
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 30,30 115.148 16
TOP 09 26,23 99.665 14
ČSSD 19,29 73.314 10
SZ 9,12 34.640 4
KSČM 6,83 25.950 1
Volby 2006 (účast 42,08 procenta)
Celkový počet mandátů: 45
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 52,69 193.638 29
ČSSD 16,50 60.649 6
SZ 13,61 50.028 5
Unie Prahy 4 8,12 29.846 3
KSČM 7,98 29.329 2
Volby 2002 (účast 34,83 procenta)
Celkový počet mandátů: 45
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 41,16 135.255 20
KDU-ČSL, ODA, US-DEU 20,77 68.233 9
ČSSD 18,76 61.629 8
KSČM 11,19 36.777 5
Koalice SNK, SZ, SOS 7,31 24.029 3
Praha 5:
--------
Volby 2014 (účast 35,58 procenta)
Celkový počet mandátů: 45
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ANO 18,29 155.001 11
TOP 09 17,19 145.742 10
SZ 11,35 96.207 7
ODS 9,73 82.501 6
ČSSD 8,03 68.061 4
KDU-ČSL a nezávislí 5,56 47.152 3
Patrioti P5 a Demokraté J. K. 4,92 41.710 3
Piráti 3,06 25.946 1
Volby 2010 (účast 44,20 procenta)
Celkový počet mandátů: 45
Strany Procenta Hlasy Mandáty
TOP 09 29,82 335.587 15
ODS 20,39 229.516 10
ČSSD 17,19 193.457 9
VV 12,68 142.729 6
SZ 7,20 82.046 3
KSČM 5,46 61.405 2
Volby 2006 (účast 42,45 procenta)
Celkový počet mandátů: 43
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 45,26 472.147 23
ČSSD 15,40 160.649 7
SZ 13,63 142.153 6
SNK ED 10,20 106.460 5
KSČM 5,75 60.020 2
Volby 2002 (účast 34,67 procenta)
Celkový počet mandátů: 35
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 40,89 280.680 15
Demokraté Jana Kasla 16,48 113.130 6
ČSSD 10,94 75.071 4
Unie P-5, US-DEU, NK 12,85 88.233 4
KSČM 7,82 53.649 2
SNK, SZ, SOS 5,56 38.169 2
KDU-ČSL 5,46 37.458 2
Praha 6:
--------
Volby 2014 (účast 43,93 procenta)
Celkový počet mandátů: 45
Strany Procenta Hlasy Mandáty
TOP 09 20,58 283.541 11
ANO 15,17 208.991 8
ODS 12,65 174.349 6
SZ 10,99 151.440 6
STAN 9,38 129.217 5
ČSSD 8,27 114.013 4
KSČM 6,79 93.546 3
KDU-ČSL a nezávislí 5,32 73.289 2
Volby 2010 (účast 51,08 procenta)
Celkový počet mandátů: 45
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 41,27 666.014 21
TOP 09 19,20 309.806 9
ČSSD 16,47 265.744 8
SZ 7,80 125.816 4
KSČM 7,74 124.958 3
Volby 2006 (účast 48,78 procenta)
Celkový počet mandátů: 45
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 56,89 970.564 28
ČSSD 13,94 237.808 6
KSČM 9,53 162.511 4
SZ 8,38 143.034 4
SNK ED 7,09 120.953 3
Volby 2002 (účast 43,38 procenta)
Celkový počet mandátů: 45
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 39,92 616.276 20
Demokraté Jana Kasla 14,47 223.353 7
ČSSD 13,50 208.435 7
KSČM 12,48 192.707 6
KDU-ČSL 6,42 99.099 3
US-DEU 5,50 84.861 2
Praha 7:
--------
Volby 2014 (účast 39,43 procenta)
Celkový počet mandátů: 29
Strany Procenta Hlasy Mandáty
Praha 7 sobě 43,69 139.613 15
Koalice PRO 7 11,51 36.794 4
TOP 09 10,75 34.350 3
ODS 10,18 32.519 3
ANO 7,48 23.894 2
ČSSD 6,38 20.397 2
Volby 2010 (účast 41,17 procenta)
Celkový počet mandátů: 27
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 28,70 97.239 9
TOP 09 25,11 85.102 8
ČSSD 16,33 55.343 5
SZ s podporou SNK ED 12,01 40.685 4
KSČM 5,21 17.670 1
Volby 2006 (účast 39,08 procenta)
Celkový počet mandátů: 25
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 47,92 148.430 14
ČSSD 14,55 45.051 4
SZ 12,98 40.189 4
SNK ED 6,40 19.829 2
KSČM 6,03 18.665 1
Volby 2002 (účast 33,25 procenta)
Celkový počet mandátů: 35
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 35,40 33.709 15
ED, NK 17,61 16.768 7
ČSSD 15,91 15.148 5
SNK 9,05 8614 4
US-DEU 9,00 8567 3
KSČM 7,06 6724 1
Praha 8:
--------
Volby 2014 (účast 36,12 procenta)
Celkový počet mandátů: 45
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ANO 20,39 235.019 11
ODS 17,96 207.009 9
TOP 09 13,67 157.645 7
ČSSD 10,65 122.811 5
KSČM 9,15 105.532 5
Osmička sobě 7,99 92.135 4
SZ 7,42 85.547 4
Volby 2010 (účast 40,52 procenta)
Celkový počet mandátů: 45
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 27,70 130.785 14
ČSSD 20,19 95.293 11
TOP 09 21,81 102.978 10
KSČM 10,00 47.206 5
SZ 7,72 36.449 3
Koalice SDŽ a Pražané za svá práva 6,03 28.479 2
Volby 2006 (účast 38,76 procenta)
Celkový počet mandátů: 45
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 47,77 211.193 27
ČSSD 14,97 66.188 8
KSČM 10,64 47.035 5
SZ 10,14 44.819 4
Nezávislí pro Prahu 4,55 20.134 1
Volby 2002 (účast 31,08 procenta)
Celkový počet mandátů: 45
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 33,15 128.244 18
ČSSD 15,02 58.109 7
KSČM 14,01 54.211 6
Sdružení ED, NK 12,10 46.817 6
Nezávislí 10,40 40.231 4
US-DEU 5,55 21.469 3
Koalice SOS, SZ 3,45 13.351 1
Praha 9:
--------
Volby 2014 (účast 32,89 procenta)
Celkový počet mandátů: 33
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 29,12 34.050 12
TOP 09 21,26 24.861 8
ČSSD 16,88 19.735 6
Sdružení KDU-ČSL, SZ, NK 11,54 13.493 3
Pro Prahu 8,59 10.043 3
Strana svobodných občanů 6,53 7640 1
Volby 2010 (účast 39,79 procenta)
Celkový počet mandátů: 32
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 36,09 51.947 14
TOP 09 24,46 35.207 8
ČSSD 16,75 24.110 5
SZ 8,68 12.492 3
KSČM 7,01 10.094 1
VV 6,25 8994 1
Volby 2006 (účast 37,08 procenta)
Celkový počet mandátů: 29
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 52,24 65.012 20
ČSSD 19,25 23.955 6
SZ 10,64 13.241 2
KSČM 7,52 9.354 1
Volby 2002 (účast 29,97 procenta)
Celkový počet mandátů: 29
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 39,60 37.471 14
ČSSD 17,06 16.143 6
ED, NK 13,23 12.517 3
KSČM 9,70 9173 3
US-DEU 8,02 7586 2
SNK 6,76 6399 1
Praha 10:
---------
Volby 2014 (účast 32,68 procenta)
Celkový počet mandátů: 40
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ANO 19,05 192.592 9
VLASTA 17,77 179.672 8
TOP 09 17,37 175.649 8
ČSSD 10,54 106.573 5
ODS 8,14 82.293 3
SZ 6,30 63.739 3
KSČM 5,90 59.703 2
Nezávislí pro Prahu 10 5,30 53.590 2
Volby 2010 (účast 43,42 procenta)
Celkový počet mandátů: 36
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 25,12 76.938 11
TOP 09 24,32 74.490 10
ČSSD 18,83 57.665 8
Desítka pro domácí 7,88 24.136 3
SZ 7,17 21.950 2
KSČM 7,15 21.893 2
Volby 2006 (účast 41,18 procenta)
Celkový počet mandátů: 36
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 54,98 171.711 24
ČSSD 16,81 52.499 5
SZ 10,49 32.766 4
KSČM 8,54 26.670 3
Volby 2002 (účast 35,95 procenta)
Celkový počet mandátů: 45
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 38,46 544.506 18
ČSSD 18,80 266.094 9
Demokraté Jana Kasla 16,48 233.302 7
KSČM 11,55 163.582 5
US-DEU 8,58 121.484 4
KDU-ČSL 6,13 86.722 2
Praha 11:
---------
Volby 2014 (účast 38,40 procenta)
Celkový počet mandátů: 45
Strany Procenta Hlasy Mandáty
Hnutí pro Prahu 11 32,48 317.066 18
ANO 17,88 174.509 9
TOP 09 9,35 91.264 5
ČSSD 8,19 79.906 4
Jižní město - náš domov 6,63 64.674 3
KSČM 6,38 62.245 3
ODS 5,71 55.758 3
Volby 2010 (účast 45,79 procenta)
Celkový počet mandátů: 39
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 24,78 256.462 11
Hnutí pro Prahu 11 19,58 202.673 9
ČSSD 16,82 174.117 7
TOP 09 14,98 155.076 7
KSČM 7,97 82.487 3
Pražané za svá práva 5,15 53.297 2
Volby 2006 (účast 40,88 procenta)
Celkový počet mandátů: 45
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 48,68 544.294 25
ČSSD 15,62 174.619 8
KSČM 9,76 109.119 5
VPM 7,79 87.146 4
SZ 7,64 85.439 3
Volby 2002 (účast 32,84 procenta)
Celkový počet mandátů: 45
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 28,72 69.988 15
SNK 20,97 51.097 11
ČSSD 13,68 33.324 6
KSČM 12,95 31.566 6
ED, NK 11,70 28.514 6
Sdružení NK 2,46 5994 1
Praha 12:
---------
Volby 2014 (účast 33,97 procenta)
Celkový počet mandátů: 35
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ANO 23,28 108.754 9
ZMĚNA PRO PRAHU 12 16,54 77.283 7
TOP 09 16,15 75.456 6
ČSSD 11,41 53.296 4
ODS 9,33 43.598 3
SZ s podporou Pirátů a LES 9,32 43.535 3
KSČM 7,33 34.241 3
Volby 2010 (účast 41,68 procenta)
Celkový počet mandátů: 35
Strany Procenta Hlasy Mandáty
TOP 09 24,07 144.424 9
ODS 21,94 131.643 8
ČSSD 18,35 110.146 7
Změna pro Prahu 12 17,83 107.024 6
KSČM 10,28 61.713 3
VV 7,18 43.110 2
Volby 2006 (účast 39,13 procenta)
Celkový počet mandátů: 35
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 44,87 249.414 16
Změna pro Prahu 12 KDU-ČSL, SZ 20,30 112.836 7
ČSSD 14,45 80.296 5
KSČM 11,31 62.854 4
SNK ED 8,33 46.315 3
Volby 2002 (účast 31,19 procenta)
Celkový počet mandátů: 35
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 39,36 186.657 14
Demokraté Jana Kasla 18,49 87.672 7
KSČM 14,85 70.426 5
ČSSD 14,27 67.696 5
KDU-ČSL 7,04 33.404 2
US-DEU 5,57 26.416 2
Praha 13:
---------
Volby 2014 (účast 37,16 procenta)
Celkový počet mandátů: 35
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 20,01 102.980 9
ANO 17,70 91.092 8
TOP 09 14,65 75.407 7
SZ a Piráti pro 13 11,19 57.585 5
ČSSD 8,49 43.683 4
KSČM 5,11 26.301 2
Volby 2010 (účast 41,35 procenta)
Celkový počet mandátů: 35
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 32,21 183.979 12
TOP 09 22,89 130.751 9
ČSSD 17,26 98.575 6
SZ a občané P 13 7,60 43.395 3
Občanská koalice Prahy 13 6,00 34.299 2
KSČM 5,96 34.033 2
VV 3,78 21.563 1
Volby 2006 (účast 39,04 procenta)
Celkový počet mandátů: 35
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 57,78 306.146 23
ČSSD 12,91 68.395 5
SZ 9,66 51.159 3
KSČM 6,51 34.477 2
Občanská koalice Prahy 13 5,56 29.456 2
Volby 2002 (účast 30,69 procenta)
Celkový počet mandátů: 35
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 47,29 180.167 19
OK P-13 (ED, SZ, NK) 14,74 56.167 5
ČSSD 12,23 46.581 4
KSČM 8,67 33.053 3
US-DEU 7,06 26.899 2
KDU-ČSL 5,06 19.267 2
Praha 14:
---------
Volby 2014 (účast 30,28 procenta)
Celkový počet mandátů: 31
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ANO 25,23 68.406 9
TOP 09 20,01 54.261 7
ČSSD 12,11 32.839 4
SZ s podporou Pirátů 9,31 25.234 3
ODS 8,95 24.275 3
KSČM 6,05 16.410 2
Konzervativní aliance 5,78 15.678 2
Pro Prahu a KDU-ČSL 5,51 14.941 1
Volby 2010 (účast 34,60 procenta)
Celkový počet mandátů: 31
Strany Procenta Hlasy Mandáty
TOP 09 27,77 89.313 9
ODS 25,59 82.309 9
ČSSD 20,38 65.562 7
SZ 7,81 25.133 2
KSČM 7,53 24.209 2
VV 5,94 19.093 2
Volby 2006 (účast 33,21 procenta)
Celkový počet mandátů: 31
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 55,35 165.095 19
ČSSD 14,52 43.298 4
SZ 10,30 30.713 3
KSČM 8,50 25.358 2
KDU-ČSL, Nestraníci 5,91 17.620 2
SNK ED 5,43 16.212 1
Volby 2002 (účast 27,74 procenta)
Celkový počet mandátů: 31
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 38,32 90.217 13
ČSSD 16,51 38.866 5
Demokraté Jana Kasla 15,09 35.533 5
KSČM 10,40 24.476 3
SNK 9,60 22.611 3
KDU-ČSL 6,09 14.329 2
Praha 15:
---------
Volby 2014 (účast 35,85 procenta)
Celkový počet mandátů: 31
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ANO 25,33 61.075 9
ODS 14,61 35.227 5
TOP 09 14,19 34.214 5
Patnáctka náš domov 13,71 33.065 5
ČSSD 10,32 24.889 3
Nezávislí 7,06 17.014 2
KSČM 5,73 13.822 2
Volby 2010 (účast 41,45 procenta)
Celkový počet mandátů: 28
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 28,94 17.986 9
TOP 09 25,04 15.562 8
ČSSD 21,36 13.278 8
Nezávislí 11,77 7314 3
Volby 2006 (účast 39,26 procenta)
Celkový počet mandátů: 25
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 53,37 57.180 16
ČSSD 14,45 15.482 3
SZ 10,22 10.953 2
KSČM 6,89 7385 1
Nezávislí 6,88 7368 2
US-DEU, NK 5,53 5928 1
Volby 2002 (účast 32,14 procenta)
Celkový počet mandátů: 25
Strany Procenta Hlasy Mandáty
ODS 43,08 38.058 11
ČSSD 17,51 15.472 5
Koalice SZ, SNK 18,12 16.008 5
US-DEU 7,76 6852 2
KSČM 9,70 8565 2
Přehled použitých zkratek u jednotlivých stran a hnutí:
ANO - ANO 2011
CZ - Cesta změny
ČSSD - Česká strana sociálně demokratická
ED - Evropští demokraté
IPO - Iniciativa pražských občanů
KDU-ČSL - Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
KSČM - Komunistická strana Čech a Moravy
LES - Liberálně ekologická strana
NEZ - Nezávislí
NK - nezávislí kandidáti
ODA - Občanská demokratická aliance
ODS - Občanská demokratická strana
OK P-13 - Občanská koalice Praha 13
OSB - Občané za spokojené bydlení
Piráti - Česká pirátská strana
Sdružení NK - Sdružení nezávislých kandidátů - místní sdružení celkem
SDŽ - Strana důstojného života
SNK - Sdružení nezávislých (do února 2002 Sdružení nezávislých kandidátů)
SNK ED - SNK Evropští demokraté
SON - Sdružení nájemníků Prahy 1
SOS - Strana pro otevřenou společnost
STAN - Starostové a nezávislí
SZ - Strana zelených
Unie P-5 - Unie pro Prahu 5
US-DEU - Unie svobody-Demokratická unie
VLASTA - Koalice KDU-ČSL a Liberálně ekologické strany
VV - Věci veřejné
Zdroj: ctk.cz
Poslat článek
Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:
-
Nejnáročnější techniky kraslic jsou slámování a batikování. V Libotenicích vystavují tisíce vajíček
-
Viditelná přítomnost policistů v problémových lokalitách je klíčová pro bezpečnější ulice
-
ČEZ Distribuce zdvojnásobí počet elektroaut. Ve Skupině ČEZ jich jezdí už 530
-
Rozmanitost rostlin pomáhá ukládat uhlík do půdy, ale ne všude stejně
Souhlasíte s přijetím eura?
29.8% |
||
| ||
37.1% |
||
| ||
17.2% |
||
| ||
16% |
||
| ||
Politika
-
Svoboda není samozřejmost, zaznělo u rozhlasu při připomínce Pražského povstání- Miloš Vystrčil: Rozšíření EU je v našem zájmu, musíme mít víc odvahy
- Předseda Senátu Vystrčil v Bruselu: Musíme pracovat na tom, aby Evropa byla v rámci NATO silnější
- Zuzana Mrázová: ČR má silný potenciál a dobrou budoucnost
- Senát otevřel problém rozvodové novely a nutnost ochrany dětí před násilím
- Více z rubriky politika
Czech Fashion Week
-
Dvacátý ples Beaty Rajské- Ve Žďáru nad Sázavou se 14. března uskuteční ples Beaty Rajské. Jste srdečně zváni
- Vanessa Noemi Pihiková: Chci rozdávat umění, lásku, úsměv a štěstí
- Projekt Culture Buddy umožňuje lidem se zdravotním znevýhodněním vyrazit za kulturou
- Czech Fashion Week se zařadil mezi nejprestižnější kulturní projekty v ČR
- Více z rubriky czech fashion week
Zajímavosti
-
Za poklad u Zvičiny dostanou nálezci téměř 12 milionů korun. Podle kraje jde o výjimečný objev- Napříč republikou se konaly Férové snídaně
- Budějovickým policistům přivezl nadšenec pevnostní minomet
- Nevzhlednou díru na náměstí by měla vyplnit kovová socha mamuta v životní velikosti
- V České Kamenici mají novou posilovnu bez personálu
- Více z rubriky zajímavosti
Krimi
-
Krádež lebky sv. Zdislavy už policisté objasnili. Měla skončit v řece- Tanec smrti se vrátí do Kryštofova Údolí, policie ukradené obrazy vypátrala
- Historické Litoměřice a věznice Bělušice si zahrají v novém seriálu Inspekce
- Složky IZS budou cvičit BLACKOUT i útok ozbrojence
- Spolupráce s policií je klíčem ke zlepšení bezpečnosti
- Více z rubriky krimi





