Sportovcem roku Jihomoravského kraje je Jiří Lipták - Jihomoravský - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Jihomoravský

Sportovcem roku Jihomoravského kraje je Jiří Lipták

21. března 2024, 04.26 | Jihomoravský kraj - Sportovcem roku Jihomoravského kraje se stal brokový střelec Jiří Lipták. Ocenění z rukou hejtmana Jana Grolicha převzal v prostorách brněnského SONO Centra.

Člen střeleckého klubu SSKP Kometa Brno v loňském roce zvítězil na světovém poháru v disciplíně trap a s českým družstvem vybojoval bronzovou medaili na mistrovství Evropy. Na druhém místě skončil několikanásobný vítěz ankety z předchozích let sportovní lezec Adam Ondra (Tesla Brno) a třetí místo obsadila sjezdařka na divoké vodě Marie Němcová (Kanoe klub Spoj Brno). „Kariéru olympijského vítěze a legendy brokové střelby Jirky Liptáka sleduju velmi pozorně. Loni dominoval v disciplíně trap celému světovému poháru a jsem rád, že jsem mu mohl poblahopřát k prvenství i mezi jihomoravskými sportovci. Vzhledem k tomu, že se kvalifikoval na olympiádu v Paříži, tak věřím, že rozhodně neřekl poslední slovo,“ konstatoval hejtman Jan Grolich