Hokej s Kanadou přitáhl na zahrádku v Praze stovky lidí, nálada postupně uvadala - Praha - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Praha

29. května 2022, 08.07 | Několik stovek fanoušků včera vpodvečer zaplnilo venkovní posezení restaurace v pražských Riegrových sadech při utkání českých hokejistů proti Kanadě o postup do finále mistrovství světa. Zápas přenášený na velkoplošnou obrazovku někteří sledovali v českých hokejových dresech, další s sebou vzali děti. S nárůstem rozdílu ve skóre nálada mezi přítomnými uvadala, přes prohru českého týmu 1:6 ale na závěr odměnili hráče potleskem.

Závěrečný potlesk byl výrazně slabší než bouře jásotu a přiťukávání půllitry po gólu Davida Krejčího, kterým se čeští hokejisté ujali vedení. Naopak kanadský první gól na konci první třetiny fanoušky zarmoutil. Ocenili potleskem nájezdy na kanadskou branku a tleskali i úspěšným zákrokům českého brankáře Karla Vejmelky. Naopak hněv a vlnu nesouhlasu vyvolaly kanadské fauly na Radka Pastrňáka nebo Jiřího Černocha.

Od třetího kanadského gólu převládal na tvářích diváků spíše smutek. Jednu z mála bouřlivých reakcí vyvolal neúspěšný Pastrňákův pokus v poslední třetině. Diváky nedokázal rozpumpovat ani roztleskávač, který se několikrát objevil na střeše nad pódiem s obrazovkou.

Televizní přenos českého semifinále v tuzemsku nabízela spousta hospod, které tak měly postaráno o vysokou návštěvnost. Pražský magistrát v pátek informoval, že velkoplošné obrazovky se v centru města objeví pouze v případě, že se český tým dostane do finále. Po prohře s Kanadou je jasné, že se tak nestane.