Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Aktuality

Tým neurochirurgů plánuje ročně na 30 operací pomocí revoluční technologie

Ikona

28. srpna 2008 - Ústí n.L. – Před měsíce vzrušila veřejnost informace o tom, že tým neurochirurgů zdejší Masarykovy nemocnice provedl úspěšně unikátní operaci nádoru na mozku za pomoci revoluční technologie identifikace a vizualizace důležitých nervových drah pomocí metody magnetické rezonance. Šlo o vůbec první využití technologie StealthDTI v neuronavigaci ve střední a východní Evropě.

Startovní listina trucků je nabitá

Doprovodný obrázek

27. srpna 2008 - Jen několik dní zbývá do startu vrcholné akce motoristické sezóny na Autodromu Most. Tradiční víkend evropského šampionátu tahačů se i letos jede pod názvem Matador Czech Truck Prix ve dnech 29. - 31. srpna. Naplněné startovní listiny i bohatý doprovodný program slibují, že v roce pětadvacátého výročí mosteckého závodního okruhu půjde o bombastickou oslavu čtvrtstoletí rychlosti.

Operace šedého zákalu vedou

Ikona

27. srpna 2008 - Teplice | Oční oddělení teplické nemocnice získalo v minulém roce statut akreditovaného pracoviště za vysokou úroveň poskytované zdravotní péče. O pacienty se tady stará mladý, ale velmi erudovaný tým devíti lékařů, z nichž šest má atestaci II. stupně nebo specializovanou způsobilost, a dvacet zdravotních sester. Oddělení má část lůžkovou s operačním sálem a část ambulantní. Zajišťuje také 24 hodinovou ústavní pohotovostní službu.

Praha je pod radary

Doprovodný obrázek

27. srpna 2008 - Praha | Prahou projedou denně tisíce aut. Ne každý řidič dodržuje dopravní předpisy. Nejzávažnějším přestupkem, kterého se šoféři na pražských komunikacích dopouštějí, je překračování maximální povolené rychlosti.

Radnice opravuje školní budovy za 118 milionu korun

Ikona

27. srpna 2008 - Základní škola Na Dlouhém lánu je předposlední v Praze 6, která ještě neprošla generální opravou. Děti i učitelé se dočkali tyto prázdniny. Rekonstrukci budovy zahájila městská část na konci června. Jako poslední s rekonstrukcí přijde na řadu v příštím roce ZŠ Interbrigády.

Veslaři mají o víkendu svátek

Ikona

27. srpna 2008 - Litoměřice / O víkendu 30. a 31. srpna se uskuteční na Litoměřicku dvě veslařské události. Na Labi v Litoměřicích bude po oba dny probíhat tradiční Mezinárodní litoměřická regata a v sobotu na umělé dráze v Račicích závody měst Ústeckého kraje na dračích lodích s dvacetičlennými posádkami, z nichž každá musí mít pět žen.

V kostele sv. Prokopa na Mukově budou opět znít varhany

Ikona

26. srpna 2008 - Bílinsko / Generální opravou projdou varhany z mukovského kostela sv. Prokopa. Varhany pocházející patrně z první poloviny 19. stol. jsou ve špatném stavu a prakticky nehratelné. Celý nástroj je zanesen nečistotami.

Sklizeň chmele na Žatecku vrcholí

Ikona

26. srpna 2008 - Žatec / Na samém vrcholu je právě období sklizně chmele. První pěstitelé, malé podniky a fyzické osoby, začali se sklizní už začátkem srpna. Naopak pěstitelé, kteří se starají o pozdější odrůdy, sklidí svou úrodu až začátkem září. Chmelaři si letos úrodu díky příznivému počasí pochvalují.

Z Kadaně do Klášterce na kole už po nové lávce

Doprovodný obrázek

26. srpna 2008 - Kadaň / V Kadani slavnostně otevřeli novou cyklistickou lávku, která spojila Kadaň s Kláštercem nad Ohří. Lávku dlouhou cca 100 m a širokou 2m otevřel přestřihnutím pásky starosta města Kadaň PeadDr. Jiří Kulhánek a jako první si novou cyklolávku projel. „Stavba lávky trvala půl roku a v České republice je to ojedinělá stavba, protože nosníky železné lávky jsou zapuštěné do skály. Povrch lávky je z protiskluzového materiálu. Lávka je dost široká, aby se cyklisté mohli vyhnout jeden druhému. Cyklotrasa se tak stává pohodlnější a pro cyklisty sjízdnější.“ Náklady na stavbu se vyšplhaly na 7 mil. Kč včetně daně. Tři miliony korun věnovala městu na výstavbu lávky Skupina ČEZ.

Hanka a Přemysl měli za svědky slony z ústecké zoo

Doprovodný obrázek

23. srpna 2008 - Ústí nad Labem / Přímo v sloním pavilonu v ústecké zoologické zahradě si své „ano“ řekli Hanka Gracová a Přemysl Plaček z Opavy.

V Mostě budou bojovat jezdci tahačů

Ikona

22. srpna 2008 - Most / Na Autodromu Most se na konci srpna koná nejdůležitější podnik sezóny – Matador Czech Truck Prix 2008. Na poslední dva srpnové dny se sem sjede evropská špička a bude bojovat o body do prestižního evropského šampionátu…

Strana výpisu

... 2852 ...