Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

Aktuality

TAWAN- masáže s vůní dálek

Doprovodný obrázek

7. března 2008 - Tradiční thajská masáž je fenoménem, který si za poslední dobu získal nespočet příznivců i v zemích střední Evropy. Evropany stále víc láká mystika, kterou je thajská masáž obestřena i vůně dálek, které v sobě ukrývá. Umění tradiční thajských masáží se v téměř nezměněné podobě předává z generace na generaci déle než dva tisíce let.

Rodičům odpadla další starost

Ikona

6. března 2008 - Neustálé změny v dokladech příliš radosti občanům nedělají. Od března jim však přece jen jedna starost odpadla. Týká se to rodičů, se kterými cestují za hranice i jejich nezletilé děti. Až dosud platilo, že jim rodiče museli nechat vystavovat v pravidelných cyklech vlastní cestovní pas. Nové ustanovení říká, že děti ve věku do 10 let si mohou rodiče nechat zapsat do svého cestovního dokladu. Oddělení správní agendy a matriky by tento úkon měly zvládat do jednoho týdne.

Zážitková agentura FAN MOTION plní lidem sny…

Ikona

5. března 2008 - Představujeme Vám úspěšnou zážitkovou agenturu FAN MOTION. Mladou společnost, která si rychle razí cestu českým trhem. Agenturu založili dva mladíci v listopadu 2006. Od té doby se z „živé hry“, jak sami říkají, stala z prosté myšlenky stabilní a uznávaná zážitková agentura s velkou zodpovědností. Detaily jsme vyzvídali od Tomáše Sojáka, spolumajitele zážitkové agentury, která dnes dokáže splnit všelijaké sny.

Severem projíždí obrovské kolosy

Ikona

4. března 2008 - Lovosice, Louny - Severními Čechami putuje nadměrný náklad se sedmi obrovskými tanky pro výrobu piva. Transport je rozdělen do několika dnů. Celková délka soupravy je 34 metrů, konvoj váží 68,4 tun a dosahuje 6,35 metru do šířky a 7,5 metru do výšky. Na své cestě do plzeňského pivovaru z továrny Ziemann v německém Bürgstadtu urazí 370 km, z toho 70 km po silnici do přístavu na Labi, poté 140 km po vodě do Lovosic a zbylých 160 km absolvují tanky v těchto dnech po silnici přes Louny a Žatec.

Další kus hnědouhelného dolu se zelená

Ikona

3. března 2008 - Most - Tři sta hektarů rekultivovaných ploch vrátila Mostecká uhelná a.s., v loňském roce obyvatelům Mostecka.
Obnova krajiny po těžbě hnědého uhlí pokračovala vloni na dalších 1 575 hektarech, kde probíhaly přípravné a technické práce. Vynaloženo na ně bylo bezmála 110 miliónů korun.

Ústecký kraj rozjíždí projekt proti zneužívání dávek v Litvínově

Ikona

3. března 2008 - Ústecký kraj rozběhne první fázi pilotního projektu minimalizace zneužívání sociálních dávek. Již v březnu letošního roku začne město Litvínov poskytovat dávku v hmotné nouzi z části ve formě poukázek. Smyslem projektu je zajistit účelné využití sociálních dávek.

Dnes vyjel za mladými lidmi opět Preventivní vlak bezpečné železnice

Ikona

3. března 2008 - Nehody na přejezdech, úrazy elektrickým proudem z troleje o napětí až 25 000 voltů nebo zachycení člověka vlakem na širé trati i přímo v železniční stanici. Takových neštěstí je stále hodně, lidé při nich umírají naprosto zbytečně a statistiky hovoří jednoznačně: velmi rizikovou skupinou jsou mladí lidé ve věku od 13 do 19 let.

Upozornění Ústečanům

Ikona

27. února 2008 - Vážení přátelé, vzhledem k tomu, že bylo předáno staveniště pro realizaci stavebních prací na pozemku 004 na Mírovém náměstí, je nutné uzavřít průchod z Mírového náměstí směrem k magistrátu. Průchod staveništěm není možný vzhledem k bezpečnosti chodců při práci jeřábů a ostatních pracovních činnostech stavebních firem. Posílám mapku obchůzných tras.

Mgr. Milan Knotek
Vedoucí kanceláře primátora,
mluvčí města Ústí nad Labem.

Do ústecké knihovny celý rok zdarma! Ale…

Ikona

26. února 2008 - Ústí n.L./ Devětadvacátý únor se opakuje jenom jednou za čtyři roky; chystá se to zrovna na tento pátek. Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem, příspěvková organizace Ústeckého kraje, se rozhodla dát všem, kteří slaví narozeniny právě v tento den, netradiční dárek: Pokud přijdou noví zájemci o půjčování knih v pátek 29. 2. do ústecké knihovny, budou mít roční registraci zcela zdarma.

Motorkáři pro radost a pro zlost

Ikona

26. února 2008 - Teplicko / Motorky dvoukolé i čtyřkolky děsí obyvatele osady Bílka na Teplicku. Burácející silné stroje zdolají každou lesní cestičku a pustí se i přes pole a louky.

Nejlepší handicapovaný sportovec ČR 2007

Ikona

26. února 2008 - Vyhlášení nejlepších handicapovaných sportovců České republiky za rok 2007 proběhne ve čtvrtek 6. března v kongresovém sále hotelu Pyramida v Praze. Slavnostní večer moderuje sportovní komentátor Jakub Bažant a vysílá jej Česká televize. Sportovce Ústeckého kraje na něm budou reprezentovat členové Tělovýchovné jednoty zdravotně postižených Nola Teplice: cyklista Jiří Bouška a atleti Eva Berná a Roman Musil. U všech tří je reálný předpoklad, že se zúčastní letošní paralympiády v Pekingu, konečné nominace však dosud nebyly potvrzeny. (js)

Strana výpisu

... 2613