Více - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Více

Jiří Ježek: Vítězství mě potěšilo

Ikona

19. března 2010 - V jedenácti letech se Jiří Ježek špatně rozhlédl a vběhl přímo pod náklaďák. Částečná amputace pravé dolní končetiny byla nevyhnutelná. Se svým handicapem se ale vyrovnal „po svém“ a stal se trojnásobným paralympijským vítězem v Sydney, Aténách a Pekingu a několikanásobným mistrem Evropy v cyklistice. Dnes z 90 procent závodí se zdravými profesionály.

Hana Orgoníková je věřící člověk

Ikona

19. března 2010 - Lídrem na kandidátce ČSSD v Královéhradeckém kraji pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny je Ing. Hana Orgoníková, která zastupuje svůj region ve sněmovně už od roku 1992. Za tu dobu zde zastala hodně práce a ráda by tu uplatnila získané zkušenosti i v dalším období. V Poslanecké sněmovně důsledně zastupuje zájmy své strany a jedná podle svého nejčistšího svědomí, ale také dává důraz na zájmy žen a byla by ráda, kdyby se poměr žen v politice zvýšil.

Medveděv chce dohlížet na Arktidu z vesmíru

Ikona

17. března 2010 - MOSKVA | Ruský prezident Dmitrij Medveděv chce vytvořit systém pro hydrometeorologické monitorování Arktidy z vesmíru, informoval ve středu ruský deník Vzgljad. Rusové se tím snaží posílit kontrolu nad touto oblastí kvůli jejím bohatým nerostným zdrojům. Projekt takového monitorovacího systému již v Rusku existuje. Pod názvem „Arktida“ jej vytvořily ruská Federální služba pro hydrometeorologii (Rosgidromet) a ruská kosmická agentura Roskosmos.

Česko oslaví Světový den vody

Ikona

15. března 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Oslav Světového dne vody se 22. března zúčastní i česká pobočka UNICEF, která připravila vlastní akci "Nejdelší fronta na záchod". Jejím smyslem je poukázat na to, že v rozvojových zemích je voda stále luxusním zbožím, vysvětlila v pondělí ředitelka české pobočky UNICEF Pavla Gomba. Akce "Nejdelší fronta na záchod" se uskuteční 22. března v 15 hodin na pražské Kampě.

Lenka Zahradnická si oblíbila Bedřichov

Ikona

1. března 2010 - Herečka Lenka Zahradnická hraje v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 sestřičku Alenku „Veverku“, která je krásná, hodná a zamilovaná. Říká, že nejdůležitější je řídit se srdcem, svých rozhodnutí nelitovat a ani je nijak neanalyzovat. Je typ člověka, který žije tady a teď, a co bude zítra, se dozví ráno. Přála by si být zdravá, šťastná a mít dostatek zajímavé práce.

Chybí mi sluníčko, říká Heidi Janků

Ikona

28. února 2010 - Zpěvačka Heidi Janků je stálicí české pěvecké scény. Známe se hodně dlouho a vždycky, když se potkáme, máme si o čem povídat. Recept, jak to dělá, že tak dobře vypadá, jsem z ní ale nevymámila. Zdálo by se, že její život byla a je procházka růžovou zahradou, ale tak to není. Zažila několik karambolů. Například v jedenácti letech se musela vypořádat se smrtí maminky.

Zdeněk Troška, šiřitel dobré nálady

Ikona

28. února 2010 - Kdyby se měřila pohoda a dobrá nálada na nějaké jednotky, zaručeně by ji byl „jeden Troška“. Právě režisér, Jihočech, rodák z Hoštic u Volyně Zdeněk Troška, je nositelem a šiřitelem pohody, úsměvu a dobré nálady. V současné době uvádí do kin svůj další film - komedii Doktor od Jezera hrochů.

Rok chomutovských exekucí

Ikona

28. února 2010 - Nepřizpůsobiví si uvědomili, že nemohou beztrestně týrat slušné obyvatele, říká primátorka Ivana Řápková. Mediálně známé chomutovské exekuce oslavily v polovině února roční výročí. Přes mnohé snahy ministra pro lidská práva a menšiny Michaela Kocába znemožnit exekuce se chomutovské radnici podařilo omezit dluhy. Během roku město získalo zpět přes tři miliony korun.

Pavel Dobeš říká: Hradec je salón republiky

Ikona

28. února 2010 - Skladatel a písničkář s dřevěnou kytarou. Začínal s bigbítem, postupem času přešel na folk a country. Oženil se, musel zařídit byt, koupit kočárek, Sunar, dětskou výživu, a nezbylo mu už na to, aby mohl investovat do zesilovačů Marshall a kouzelných krabiček, bez kterých se rocková nebo bigbítová hudba nemohla vyvíjet dál. Proto zůstal u dřevěné kytary.

Markus Klos dává práci zelenou

Ikona

28. února 2010 - Už je to pár let, kdy se Čechorakušan Markus Klos (34) rozhodl opustit rodný Salcburk a zakotvil natrvalo v Praze. Po několika pracovních zkušenostech v mezinárodních firmách se rozhodl založit pracovní portál a personální společnost jobsinprague.cz a zároveň se stal organizátorem největšího veletrhu pracovních příležitostí v Praze JOBDAYS. Oslovení PAN PRÁCE mu proto víc než sluší…

ODS odmítá snížit emise o padesát procent do roku 2050

Ikona

24. února 2010 - PRAHA | ODS nesouhlasí s návrhem sociálních demokratů, kteří požadují snížit emise CO2 do roku 2050 o 50 procent. Jejich požadavky považují občanští demokraté za zbytečnou politizaci energetické problematiky. "My pokládáme energetickou politiku za klíčovou pro bezpečnost a stabilitu státu," řekl předseda ODS Mirek Topolánek.

Strana výpisu

... 64 ...

 

 

Další informace: