Ministerstvu vnitra chybí 700 milionů pro Českou poštu a další škrty přijdou - Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

Ministerstvu vnitra chybí 700 milionů pro Českou poštu a další škrty přijdou

29. dubna 2011, 08.52 | PRAHA | Nový ministr vnitra Jan Kubice musí hned po svém nástupu do čela rozsáhlého resortu řešit vážný problém. V rozpočtu vnitra na letošní rok totiž chybí zhruba 700 milionů, které ministerstvu za IT a komunikační služby fakturuje jemu podřízená Česká pošta, píše v pátečním vydání deník Právo.

 

A vnitro teď musí přijít na to, kde peníze pro poštu v už tak velmi napjatém rozpočtu vezme, respektive kde ušetří. Zároveň se ale úřad snaží přehodnotit některé smlouvy, které s poštou v minulosti uzavřel. Právu to potvrdil Kubiceho mluvčí Pavel Novák.

Situace je o to vážnější, že ministerstvo nemá ekonomického náměstka, dosavadního hlavního ekonoma Jiřího France totiž Kubice den po svém nástupu do ministerského křesla vyhodil a příchod jeho nástupce zatím neohlásil, uvádí Právo.

Už nyní podfinancovaný resort vnitra je doslova drcen drastickými škrty, peníze nejsou takřka na nic. Kubiceho předchůdce v čele vnitra a šéf Věcí veřejných Radek John loni zejména policisty a hasiče uklidňoval tím, že letošní rok bude sice bolestivý, ale že v následujících letech už se výrazné rozpočtové škrty vnitra na rozdíl od dalších resortů nedotknou. Jenže v současné době se ukazuje, že situace bude přesně opačná: i v příštím roce si totiž ministerstvo vnitra bude muset velmi výrazně utáhnout opasek. Jen na běžné provozní výdaje bude mít k dispozici o 88 milionů méně než na letošek, informuje Právo.

Tématické zařazení:

 » Finance  

 

 

 

ORLEN Jobs