Vnitro bude policistům vracet miliony za snížené příplatky - Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

Vnitro bude policistům vracet miliony za snížené příplatky

28. dubna 2011, 08.30 | ČESKÁ REPUBLIKA | Policii hrozí, že bude muset z už tak napjatého rozpočtu vyplatit desítky milionů korun. Stovky policistů totiž požadují, aby jim krajští šéfové vrátili peníze, které jim kvůli škrtům sebrali v polovině loňského roku.

 

Ve čtvrtečním vydání o tom informují Lidové noviny (LN).

Tehdy totiž ředitelé v pěti krajích nevystačili s rozpočtem a policistům snížili takzvaný zvláštní příplatek, který dostávají za rizika spojená se svým povoláním. Policisté se ale začali odvolávat a několik z nich svoji stížnost dohnalo až na ministerstvo vnitra. Letos v březnu osmi z nich dal tehdejší vládce resortu Radek John (VV) za pravdu a rozhodnutí o snížení příplatku zrušil jako nedostatečně odůvodněné. To spustilo lavinu. Policisté se začali hromadně odvolávat a žádat, aby jim nadřízení peníze vrátili.

"Žádostí evidujeme více než 250," řekl LN mluvčí resortu vnitra Vladimír Řepka. Policejní odboráři odhadují, že odvolání přijde na vnitro ještě mnohem víc. "Jde o precedentní rozhodnutí a vnitru nic jiného nezbude, než peníze vrátit," míní šéf Nezávislého odborového svazu Štěpánek. Pokud by se tak skutečně stalo, policie bude muset celkem vyplatit podle odhadů odborů až 100 milionů.

Tématické zařazení:

 » Finance  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs