Česko chce ušetřit na energii desítky miliard korun - Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

Česko chce ušetřit na energii desítky miliard korun

12. dubna 2011, 14.13 | ČESKÁ REPUBLIKA | Stát chce postupně snižovat energetickou náročnost budov a ušetřit tak až desítky miliard korun. Počítá s tím vyhláška připravovaná ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO), informoval v úterý mluvčí rezortu Pavel Vlček.

 

Vyhláška vychází z požadavku Evropské unie (EU), která chce po členských státech, aby snížily svou energetickou náročnost o pětinu do roku 2020. Jednou z možností je podle EU stavba energeticky úsporných budov.

V Česku by se měly nároky na energetickou účinnost staveb zvyšovat postupně ve čtyřech krocích od roku 2013 až do roku 2021. "Státní správa půjde příkladem. Všechny její nové budovy budou muset mít téměř nulovou spotřebu energií už v roce 2019," uvedl ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek (ODS).

Podle ministra průmyslu musí Česko zvyšovat energetickou účinnost budov nejen kvůli finančním úsporám, ale také proto, aby si zajistilo energetickou bezpečnost.

Tématické zařazení:

 » Finance  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs