Miliony pro lékaře se zadrhly. Nemocnice musejí doplácet - Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

Miliony pro lékaře se zadrhly. Nemocnice musejí doplácet

7. dubna 2011, 09.18 | ČESKÁ REPUBLIKA | Lékařům mají do týdne přijít první navýšené výplaty, které si svým protestem u vlády vybojovali. Nemocnice je ale zatím nemají z čeho zaplatit, píší ve čtvrtečním vydání Hospodářské noviny. Od pojišťoven ještě nemocnice nedostaly nic a peníze jim nepřijdou dříve než koncem dubna. některé však předem počítají spíše s květnem.

 

Některé však předem počítají spíše s květnem. "Platby chodí většinou s dvouměsíčním zpožděním, což je pro nás velký problém. Dva miliony na mzdy teď budeme muset poslat ze svého a zpozdíme se tak zase u svých dodavatelů," sdělil Hospodářským novinám ředitel Pardubické krajské nemocnice Tomáš Gottwald.

Nemocnicím se však úplně neuleví ani tehdy, až peníze přijdou. Slíbené dvě miliardy navíc totiž pokryjí jenom základní platy, nikoli přesčasy, jejichž hodinová sazba se také kvůli vyšším tarifům zvedne. Vedení nemocnic proto budou muset vydat miliony korun ročně ze svého, uvádí Hospodářské noviny.

"Podle memoranda bychom měli letos od zdravotních pojišťoven dostat kolem 28 milionů korun, dalších 23 milionů ale bude stát navýšení sazby za pohotovosti, přesčasy, dovolené a další příplatky," uvedl příklad ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý. "Počítali jsme jen s celými úvazky, přesčasy zohledňovány nebyly," potvrdil Hospodářským novinám Petr Nosek, náměstek ministra zdravotnictví.

Tématické zařazení:

 » Finance  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs