Dětí se rodí méně, nebude, kdo by vydělával na důchodce - Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

Dětí se rodí méně, nebude, kdo by vydělával na důchodce

Ikona

14. prosince 2010, 09.56 | ČESKÁ REPUBLIKA | Za devět měsíců letošního roku se v České republice narodilo 88 700 dětí, což je o 1 500 méně než ve stejném období loni. Pokles počtu narozených dětí trvá již druhý rok. Podle analytiků Českého statistického úřadu se nárůst porodnosti definitivně zastavil. Informace přineslo úterní vydání Práva. Podle ekonomických analytiků vývoj porodnosti jen podtrhuje potřebu penzijní reformy. Počet lidí, kteří budou v dospělém věku odvádět ze svých daní peníze na financování penzijního systému, začal reálně klesat.

 

Na pokles porodnosti má vliv řada faktorů. Podle včera zveřejněných údajů statistického úřadu se Češi a Češky příliš neženou ani do svateb.

Tématické zařazení:

 » Finance  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs