Česká republika v první polovině roku dostala z EU více než dvojnásobek toho, co odvedla - Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

Česká republika v první polovině roku dostala z EU více než dvojnásobek toho, co odvedla

Ikona

9. srpna 2010, 16.47 | PRAHA | Česká republika v prvním pololetí letošního roku odvedla do rozpočtu Evropské unie (EU) 18,7 miliardy korun a získala 41,4 miliardy korun. V pondělí o tom informovalo ministerstvo financí (MF). "Čistá pozice ČR za první pololetí 2010 je tedy výrazně pozitivní, získali jsme o 22,7 miliardy korun více, než jsme do evropského rozpočtu odvedli," uvádí ministerstvo v oficiálním materiálu.

 

Kladně lze hodnotit i struktury čerpaných prostředků, protože zatímco v prvním pololetí loňského roku ČR čerpala zejména zálohové platby, letos to jde téměř výhradně o proplácení již uskutečněných výdajů příjemců dotací. "Objem průběžných plateb za první pololetí 2010 byl navíc vyšší (19,2 miliardy korun) než výše průběžných plateb za celý rok 2009 (17,8 miliardy korun)," dodává ministerstvo.

Na pozitivním výsledku se podílely především příjmy ze strukturálních fondů, Fondu soudržnosti a prostředky ze Společné zemědělské politiky EU.

Na politiku soudržnosti ČR celkově za první pololetí letošního roku obdržela 19,2 miliardy korun a příjmy ze Společné zemědělské politiky činily 21,7 miliardy korun, přičemž klíčovou položku tvořily přímé platby (14 miliard korun).

Tématické zařazení:

 » Finance  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs