Ministerstvo životního prostředí ušetří 5,5 milionu korun centrálním nákupem elektrické energie - Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

Ministerstvo životního prostředí ušetří 5,5 milionu korun centrálním nákupem elektrické energie

zdroj: archiv Metropolu

PRAHA | V příštích dvou letech ušetří ministerstvo životního prostředí centrálním nákupem elektrické energie 5,547 milionu korun. Elektřinu pro celý rezort nakoupilo na komoditní burze, uvedl ve středu mluvčí ministerstva Matyáš Vitík.

 

"Nákup elektřiny na burze na následující dva roky ušetřil ministerstvu nemalé peníze. V době, kdy se šetří prakticky ve všech oblastech, je podobný postup jedním z řešení, jak čelit klesajícím příjmům ze státního rozpočtu," řekl náměstek ministra životního prostředí a ředitel sekce úřadu ministerstva Vojtěch Munzar.

Předpokládá se, že ministerstvo za elektrickou energii na období příštích dvou let zaplatí 32,521 mil. korun včetně DPH. Reálná částka bude vyúčtována podle skutečné spotřeby.

Burzovní obchody na nákup elektrické energie byly uzavřeny prostřednictvím Českomoravské komoditní burzy Kladno.

"Počáteční hodnota tarifu v aukci byla nastavena na 1 360 korun za MWh. Výsledný tarif se zastavil na hodnotě 1 259 korun za MWh v hladině vysokého napětí, což je snížení o necelých 12 procent oproti roku 2012," sdělil mluvčí ministerstva. Tarif v hladině nízkého napětí skončil v aukci na 1 231 korunách za MWh, což je o 14,5 procenta méně, než v letošním roce.

Dodavatelem elektrické energie pro roky 2013 a 2014 bude firma EP Energy Trading.

Tématické zařazení:

 » Finance  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs