V IZIP zmizely dvě miliardy, Heger chystá nový tendr za stamiliony - Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

V IZIP zmizely dvě miliardy, Heger chystá nový tendr za stamiliony

PRAHA | Projekt elektronických zdravotních knížek začíná nanovo. Ministr zdravotnictví Leoš Heger už hledá firmu, která systém neúspěšného IZIP nahradí, informují v pondělním vydání Hospodářské noviny. Zakázku chce Heger zadat už letos na podzim.

 

Z projektu, který vyvíjela deset let Všeobecná zdravotní pojišťovna, přitom nepůjde použít nic. Zhruba dvě miliardy korun se tak vydaly úplně zbytečně.

Od elektronizace, díky níž mají lékaři lépe koordinovat postup a nehonit pacienty na zbytečná vyšetření, však ministr neustoupí. Namísto budování dalšího systému se ale nyní mají pouze propojit stávající počítačové programy nemocnic a ordinací. I takový plán však vyjde na stamiliony a později miliardy, píší Hospodářské noviny.

Tématické zařazení:

 » Finance  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs