Studenti: Nadále odmítáme jakékoliv formy přímého zpoplatnění vysokých škol - Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

Studenti: Nadále odmítáme jakékoliv formy přímého zpoplatnění vysokých škol

PRAHA | Jakékoliv formy přímého zpoplatnění vysokoškolského studia, tedy i úterní návrh koaličních stran, studenti nadále odmítají, řekl Lukáš Matoška z iniciativy Za svobodné vysoké školy. Koalice po jednání svých špiček navrhla od akademického roku 2012/2013 zavést na vysokých školách zápisné.

 

To by měli studenti platit ve výši tři až 3,5 tisíce korun za semestr, vláda tak chce získat peníze pro rezort školství.

"To naše stanovisko je jasné, nadále odmítáme jakékoliv formy přímého zpoplatnění vysokých škol. Vláda se zřejmě zalekla našich protestů a Týdne neklidu a volí proto jakousi salámovou metodu dávkování, či své kroky rovnou přejmenovává. My jsme si toho ale velmi dobře vědomi," prohlásil v úterý Lukáš Matoška.

Ten také doplnil, že se iniciativa Za svobodné vysoké školy zapojí do plánovaných protestů v týdnu od 16. dubna, které vyvrcholí demonstrací v sobotu 21. dubna.

"Kampaň Stop vládě podporujeme a během protestů budeme připomínat všechny naše výhrady ke krokům vlády. Samozřejmě jsme otevřeni debatám, ale vláda zatím žádné neotevřela," uzavřel Matoška.

Tématické zařazení:

 » Finance  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs