Ceny u pump po víkendu klesají, vyplatí se natankovat v pondělí - Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

Ceny u pump po víkendu klesají, vyplatí se natankovat v pondělí

ČESKÁ REPUBLIKA | Odložit tankování z víkendu až na pondělí se vyplatí. Z porovnání vývoje cen v jednotlivých dnech týdne vyplývá, že benzin i nafta zpravidla bývají začátkem týdne levnější, informuje v sobotním vydání deník MF DNES. Srovnání bylo provedeno na základě dat společnosti CCS od roku 2005.

 

V pondělí byl natural levnější než v neděli v 265 případech, podražil 73krát. U nafty je rozdíl ještě výraznější.

Důvodem poklesu je víkendová poptávka po palivech, která je mnohem vyšší než během týdne kvůli cestám na chalupy či výletům a návštěvám. V týdnu ceny postupně rostou, o víkendu je pumpaři drží nahoře a v pondělí mohou jít kvůli menší poptávce zase dolů.

Průměrný pokles se sice pohybuje jen v řádu jednotek haléřů. Ale jde o zprůměrované ceny ze dvou tisíc pump po celé zemi, u konkrétních prodejců tak může být pokles výraznější, píše MF DNES.

S podobným zjištěním přišel před třemi lety německý autoklub ADAC, rozdíl byl mnohem výraznější než v Česku - v přepočtu až o korunu. ADAC dokonce stanovil, že nejlepší doba pro tankování je v pondělí mezi 11. a 17. hodinou. Poté, co o tom hromadně informovala německá média, začali prodejci cenu měnit zcela neočekávaně a bez jakékoliv strategie, popisuje MF DNES.

Tématické zařazení:

 » Finance  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs