Vnitru hrozí, že přijde o dvě miliardy z evropských fondů - Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

Vnitru hrozí, že přijde o dvě miliardy z evropských fondů

PRAHA | Vláda Petra Nečase dnes projedná první část analýzy, která mapuje ohrožené evropské dotace. Kvůli chybám ministerských ale i krajských úředníků může stát přijít odhadem až o 25 miliard korun, informují ve středečním vydání Hospodářské noviny (HN).

 

"Existuje velké riziko, že ministerstvo vnitra nevyčerpá až dvě miliardy korun," přiznal ministr pro místní rozvoj z Věcí veřejných Kamil Jankovský. Na problémy upozornilo právě ministerstvo pro místní rozvoj, které dostalo za úkol zkontrolovat průběh čerpání evropských peněz u všech ministerstev a státních úřadů. Mezi nejčastější nedostatky patří chybně zadávané veřejné zakázky a špatně či pozdě sepsané projekty.

Potíže s čerpáním miliard pro ministerstvo vnitra řešil podle informací HN Jankovský už pátek s Kubiceho náměstkem Radkem Šmerdou, pod něhož unijní agenda spadá. Pátrání po původu problémů dovedlo kontrolory až do éry Ivana Langera, přetrvaly však až do doby, kdy vnitro vedl Radek John s náměstkem Michalem Morozem. Většinou se jednalo o programy digitalizace a propojení databází veřejné správy.

Záchrana miliard se zdaleka netýká jen Kubiceho úřadu. S problémy se potýkají zejména ministerstva dopravy a školství, vedená ministry za Věci veřejné, a ministerstvo průmyslu a obchodu, které řídí ministr za ODS Martin Kuba.

Tématické zařazení:

 » Finance  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs