Stát na povodňové stovce loni vybral čtyři miliardy korun - Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

Stát na povodňové stovce loni vybral čtyři miliardy korun

PRAHA | Státní rozpočet ČR loni získal na takzvané povodňové stokoruně zhruba čtyři miliardy korun, stát z těchto peněz již loni utratil 2,532 miliardy korun. Ve středu to píše zpravodajský server Týden.cz. Mimořádná daň měla jen roční trvání, na lednových výplatních páskách už budou mít zaměstnanci své čisté platy o tuto stokorunu vyšší.

 

Ministerstvo financí výši tohoto mimořádného výnosu jen odhadlo. "Přesnou výši nelze zjistit, neboť je tato částka součástí celkového výnosu daně z příjmů fyzických osob a je ji možno tedy pouze odhadnout," uvedl pro on-line deník Týden.cz mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob.

Stát získal finance do rozpočtové kapitoly Prostředky na odstranění důsledků povodní a následnou obnovu prostřednictvím snížení slevy na dani pro poplatníka. "Tato sleva na dani byla snížena pouze na daňové období roku 2011," dodal Jakob.

Část z takto vybraných peněz už stát loni utratil, a to prostřednictvím čtyř programů pod ministerstvy pro místní rozvoj, životního prostředí a zemědělství. "Resortům byly od ministerstva financí převedeny veškeré prostředky, které si v souladu s příslušnými usneseními vlády vyžádaly. Tato částka činila 2 532 350 000 korun," uvedl Jakob. Finance podle něj nebyly používány na budování protipovodňových opatření, ale "byly a budou využívány na odstraňování povodňových škod nebo na částečné náhrady postiženým". Zbylé finance budou proinvestovány letos nebo v roce 2013.

Tématické zařazení:

 » Finance  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs