Novela zákona připraví Ostravu o miliardu ročně, město rozjelo kampaň Ostravu nedáme - Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

Novela zákona připraví Ostravu o miliardu ročně, město rozjelo kampaň Ostravu nedáme

OSTRAVA | Chystaná novela zákona o rozpočtovém určení daní sníží daňové příjmy moravskoslezské metropole o miliardu korun ročně. Vedení Ostravy připravilo informační kampaň s cílem seznámit obyvatele města s dopady této novely, informovala ve středu mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

 

Kampaň s názvem Ostravu nedáme informuje o návrzích z dílny ministerstva financí a připomíná, na co vše město Ostrava přispívá. „Když se řekne, že Ostrava přijde o miliardu korun, tak si ne každý dovede představit, co to pro město a region může konkrétně znamenat. Málokdo ví, že město Ostrava podpořilo rozvoj regionálního vysokého školství částkou vyšší než 150 milionů korun. Přitom více než 70 procent studentů je mimoostravských," konstatoval primátor města Petr Kajnar (ČSSD).

Ostrava podle něj investovala stovky milionů korun do vybudování dvou průmyslových zón, díky nimž našlo zaměstnání na dvacet tisíc lidí. "Denně do města za prací přijíždí na padesát tisíc lidí. Podporujeme sport i kulturu. V loňském roce jsme vydali na podporu sportu 300 milionů korun a na kulturu více než 500 milionů korun. Kdybychom z městského rozpočtu nedotovali například provoz městské hromadné dopravy, stála by hodinová jízdenka 67 korun, vstupenka na jedno divadelní představení by vyšla na více než 1200 korun. Cena vstupenky na bazén by se vyšplhala až k 280 korunám,“ připomněl primátor.

„Malým obcím je třeba přidat, ale nemělo by se tak stát na úkor čtyř největších měst v republice, které jsou tahouny ekonomiky. Podle prvních propočtů je navíc tato změna nevýhodná pro celý Moravskoslezský kraj. Ve skutečnosti totiž přijde o skoro 530 milionů korun. Ostravě se téměř miliarda vezme, ale menší obce v Moravskoslezském kraji už tyto peníze v takové míře nedostanou. Půjdou do jiných částí republiky,“ upozornil náměstek primátora Tomáš Petřík (ODS).

Informace o návrzích jsou dostupné na webových stránkách www.ostravunedame.cz. "Lidé mohou vyjádřit svůj nesouhlas také podpisem petice, kterou iniciovala skupina známých osobností. Archy budou k dispozici například na pobočkách Ostravského informačního servisu, v pobočkách Knihovny města Ostravy. Kompletní seznam míst, kde lze petiční arch podepsat je uveden na těchto webových stránkách," dodala mluvčí.

Tématické zařazení:

 » Finance  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

rozpočtové určení daní

Autor: Petr Martiňák Muž

Založeno: 15.09.2011, 08:20
Odpovědí: 0

Je to jen populisticky vedená kampaň, která nemá obdoby.Vám se zda normálni aby magistrát hlavního města Prahy bral na občana 29 600 a my v malé obci pouze 6 700? Mě to jako normální nepřipadá. Vím co všechno dělá město jakoby navíc ale tento rozdíl je opravdu příliš. Podle nového zákona o rozpočtovém určení daní by měl magistrát Prahy pobírat na občana 27 800 a naše obec 8 100. Jde jen o kompromis a pouze částečné narovnání křivdy.Nevím jak kdo ale když vidím tunel Blanka,openkarta,1 km cyklostezky za 47 mil., MHD Praha atd tak jsem si jist, že Praha je špatný hospodář. Petr Martiňák

Odpovědět na příspěvek

Rozpočtové určení daní

Autor: Petr Martiňák Muž

Založeno: 17.09.2011, 12:48
Odpovědí: 0

Jednoznačně podporuji vládní návrh. Je to práce několika let a je to kompromis a pan Nečas neví co říká. Tak stupidní vystoupení, které přednesl dnes 17.9.2011 v televizi jsem už dlouho neslyšel. Pane premiére odstupte anebo se nám menším obcím a městům omluvte a to s velikou pokorou. Pokud vím největší dluh udělal svou nehospodárnou politikou stát a poté velké města !!! Nejlepšími hospodáři jsou ti menší.Ing.Petr Martiňák,starosta obce Horní Tošanovice již čtvrté volební období a bez dluhů !!!

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

Jednoznačně podporuji vládní návrh. Je to práce několika let a je to kompromis a pan Nečas neví co říká. Tak stupidní vystoupení, které přednesl dnes 17.9.2011 v televizi jsem už dlouho neslyšel. Pane premiére odstupte anebo se nám menším obcím a městům omluvte a to s velikou pokorou. Pokud vím největší dluh udělal svou nehospodárnou politikou stát a poté velké města !!! Nejlepšími hospodáři jsou ti menší.Ing.Petr Martiňák,starosta obce Horní Tošanovice již čtvrté volební období a bez dluhů !!!


Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs