Státní dluhopisy pro lidi vydá ministerstvo financí už letos - Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

Státní dluhopisy pro lidi vydá ministerstvo financí už letos

PRAHA | Po několika letech slibování a dohadů chce ministerstvo financí už v příštích měsících vydat historicky první emisi státních dluhopisů, které budou určené domácnostem. Informuje o tom v pátečním vydání deník Právo. Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) přitom ujišťuje, že investice do státních dluhopisů bude kvůli úročení pro lidi atraktivnější.

 

Doba splatnosti má být rok a pět až šest let. „Pevně doufám, že se nám podaří v posledním kvartále letošního roku udělat pilotní projekt v řádu deseti miliard korun,“ řekl Právu Kalousek.

Nechce dopředu mluvit o tom, jak budou dluhopisy úročeny, nicméně naznačil, že by to mělo být výhodnější než některé bankovní termínované či spořicí účty. Výnosy z úroků u dluhopisů stejně jako u vkladů podléhají 15procentní dani. Na minulé aukci stát prodával šestileté dluhopisy zahraničním investorům s výnosem kolem tří procent ročně.

Lidé si už podobný produkt vyzkoušeli, a to nákupem tzv. povodňových dluhopisů po ničivých záplavách v roce 1997. Tehdy se po nich jen zaprášilo, píše Právo.

Tématické zařazení:

 » Finance  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs