Kalousek hodlá více zdanit bohaté - Finance - REGIONÁLNÍ NOVINY

Finance

Kalousek hodlá více zdanit bohaté

22. července 2011, 09.09 | PRAHA | Miroslav Kalousek poprvé připustil, že by Nečasova vláda mohla více zdanit lidi s vyššími příjmy. V rozhovoru pro páteční vydání Hospodářských novin ministr financí řekl, že za souhlas Věcí veřejných s DPH ve výši 19 procent je ochoten zavést vyšší daňovou progresi.

 

Vyhoví tak nejmenší koaliční straně v požadavku, který on i ODS dosud označovali za levicový. "V zájmu většího konsenzu ano. Muselo by to být zdůvodněné a časově omezené. Recipročně k tomu, že se skrze DPH více zdaní spotřeba, bych požádal o solidaritu vysokopříjmové skupiny," řekl Hospodářským novinám Kalousek.

Nejmenší vládní strana devatenáctiprocentní sazbu daně z přidané hodnoty ve středu odmítla jako asociální. Faktický vůdce VV Vít Bárta ale zároveň připustil, že jejich souhlas lze vyměnit za zvýšení daní bohatým. Podle něj mají být příjmy nad devadesát tisíc měsíčně daněné třiceti procenty, píší Hospodářské noviny.

Tématické zařazení:

 » Finance  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs